3 základní typy pojištění bydlení – rozhodněte se správně!Bez velkého strachu o vlastní majetek budete žít jen tehdy, když si ho řádně pojistíte. Získáte tím jistotu, že v případě škod dostanete od pojišťovny náležitou finanční kompenzaci, ze které uhradíte nákup nových věcí nebo opravy. Vyberte si pro vás nejlepší druh pojistky.

Pojištění nemovitosti nově i pro chataře

Základem je pojištění nemovitosti, které kryje škody na věcech nemovitých, tj. na budově jako takové a na přilehlých stavebních součástech. Může se vztahovat také na menší stavby, jako jsou žumpa, studna, bazén či garáž. Jeho zajímavou variantou je pojištění Bezpečný Domov PLUS, které je možné sjednat i pro rekreační objekty. Klasické pojištění nemovitosti je určeno výhradně pro trvale obývané domácnosti. Novinku na trh nedávno uvedla pojišťovna ERGO.

interierstudio.cz_online_ergo_cz_01

Domácnost a majetek není totéž!

Lidé si často pletou pojmy pojištění domácnosti a pojištění majetku, označují je za jedno a to samé. Pozor, zásadně se od sebe liší. Pojištění bytu (domácnosti) funguje jako ochrana movitých věcí, které máte doma. Kompenzaci dostanete v případě, když jsou poškozeny spotřebiče, nábytek ale i při odcizení cenností nebo peněz v hotovosti. Pojištění majetku nabízí největší ochranu, protože se vztahuje na nemovitost i na movité věci. I když je nejdražší (právě kvůli širokému rozsahu krytí), je nejčastější volbou.

interierstudio.cz_online_ergo_cz_02

Výhodněji online

Pokud žádnou z pojistek ještě nemáte, vyberte si a zařiďte si ji co nejdříve. Je cenově i časově výhodnější si sjednat pojištění domácnosti on-line. Nad vyřízením všech formalit strávíte jen několik málo minut. Pojistka je většinou platná hned od druhého dne a při online sjednání dostanete zajímavé bonusy. Může to být například pojištění odpovědnosti zcela zdarma aj. Proč se vám zrovna tato pojistka bude hodit? Čtěte zde.

 

Kategorie: Domov

Komentujte