7 rad, jak vybrat kvalitního dodavatele chaty nebo srubu na klíčStavby svépomocí jsou již za zenitem, většina stavebníků využívá služeb dodavatelů a často se jedná přímo o stavby na klíč. To platí i pro víkendové sruby a chaty. Proto jsme si pro vás připravili několik rad, jak postupovat při výběru dodavatele.

  1. Cenové srovnání – říká se, že cena je až na prvním místě. Cena srubové chaty hraje při výběru dodavatele nepochybně významnou roli, ale neměl by to být jediný určující faktor. Doporučujeme vám si udělat porovnání cen od vícero dodavatelů spolu se srovnáním dalších ukazatelů, které se dozvíte v dalších bodech tohoto textu. Teprve následně se rozhodněte, koho si vyberete.
  2. Vzhled chaty – důkladně si prohlédněte internetovou fotogalerii nabízených srubů a chat, případně si vyžádejte od dodavatele tištěný katalog. Nepodceňte ani osobní prohlídku již postavených chat, při které nejlépe vyhodnotíte, zda se vám chata líbí. Uvědomte si, že se na dřevostavbu budete koukat po celý život. Emoce a estetické cítění jsou velmi důležité a neměly by být převálcovány např. úsporou několika tisíc korun.
  3. Reference dodavatele – pří výběru firmy, která vám postaví chatu či srub, si dobře prověřte její reference. Prvním krokem je vyhledání názorů a zkušeností jiných lidí na internetu. Pokud chcete být důkladní, vyžádejte si několik kontaktů na zákazníky, kterým již byla dřevostavba dodána. Těm můžete zavolat nebo je navštívit a získat tak reference „z první ruky“.
  4. Nastudujte si informace o konstrukci a materiálu – i když nejste žádní odborníci na dřevostavby, projděte si konstrukční postupy u několika nabídek. Získáte lepší přehled, obecné znalosti a díky tomu si lépe vyberete.
  5. Využití nyní i v budoucnosti – dobře si promyslete, k jakému účelu vám bude stavba sloužit. Víkendové sruby a chaty můžete využívat například jenom v létě, kdy není potřeba tolik investovat do kvalitní izolace. Ovšem pokud existuje byť jenom malé procento, že byste chatu někdy navštěvovali i v zimě, pořiďte si raději pořádné zateplení její konstrukce.
  6. Velikost a vybavení – zde platí podobná rada jako u předchozího bodu. Jestliže při objednávce srubu nebo chaty na klíč podceníte vybavení nebo dokonce velikost, bude vás případná změna v budoucnosti stát mnohem více peněz.
  7. Stavební povolení nebo ohlášení – před podpisem objednávky se důkladně informujte na možnosti výstavby na vašem pozemku na místně příslušném stavebním úřadě. Dále si zjistěte, co všechno k povolení potřebujete. Následně kontaktujte vámi vybraného dodavatele víkendové chaty nebo srubu a vyptejte se ho, zda vám dodá k tomu potřebné dokumenty nebo jak vám s vyřízením pomůže.photo_small_zoom_246

Rad bychom mohli uvést mnohem více, ale většina z nich by již směrovala do příliš odborné úrovně. A to u dodávky dřevěné víkendové stavby na klíč není potřeba. Pokud se budete řídit tím, co jsme uvedli, neměli byste pochybit.

Kategorie: Domov

Komentujte