Bydlení ve vlastním doměMít vlastní dům se zahradou, to je sen mnoha z nás. Zdá se však, že nedosažitelný. Ačkoli spoříte každou korunu, přeci jen se bojíte jít do stavby vlastního bydlení? Není se čemu divit. Nejistá finanční situace panuje téměř v každé rodině, k tomu připočtěme strach z ošálení od stavební firmy, realitní společnosti atd. Jde přece o velké peníze. Koupě domu je závazek na celý život. V některých případech na životy dva. Možná však budete překvapeni, že koupě vlastního bydlení nemusí být ani tak nákladná. Možná vás dokonce vyjde levněji než váš stávající byt. Nevěříte? Stačí se poradit s finančním poradcem. Ten vám během chvilky sečte vaše příjmy i výdaje a jednoduše vám tak dokáže, zda by pro vás bylo postavení či koupení domku dobré, či v současné situaci nikoli. Pokud jste v oboru zdatnější, zvládnete si to na webových stránkách vyhledat sami.

Sen o vlastním bydlení vám může pomoci splnit stavba ekonomického a zároveň nízkoenergetického domu. Zkrátka pořiďte si takové bydlení, které bude kvalitní a zároveň nebude stát více, než je nutné. K tomu připočtěte, že stavba musí být taková, aby až bude hotová, jste museli vynaložit co nejmenší náklady na údržbu. To je dnes možné. Firem, které takovéto stavby staví, je mnoho. Určitě se nějaká najde v každém větším městě.

Pokud nemáte finance nazbyt, nikdo vás přece nenutí, abyste kupovali tří patrovou vilu. Bohatě stačí menší domeček, třeba 4+1  či 5+2. Takové stavby mnohdy stojí jako nový byt. Kvalita bydlení ve vlastním rodinném domě je nesrovnatelná s životem byť v sebenovějším a v sebemoderněji postaveném bytě. Mnohé firmy, kterým zakázku zadáte, udělají celou práci za vás. Tzn., seženou pozemek, pomohou s finančním poradenstvím, vyřízením hypotéky atd. Navíc garantují pevnou cenu. Tzn., že se nemůže stát, že až domek dostavíte, jeho cena bude mnohem vyšší, než jste původně počítali. Žádné komplikace s financemi během stavby. Rovněž poradenství v oblasti výběru vhodného pozemku se cení, protože kdo se nevyzná, může se i docela nepěkně napálit. Jaké existují typy domků, za jaké ceny, výpočet výše měsíčních splátek, to vše je vám snadno k dispozici na internetu. Takže pokud jste si spočítali, že platíte tak drahý pronájem či podnájem, že by vás vlastní bydlení vyšlo výhodněji, neváhejte a pusťte se do stavby vlastního rodinného sídla. Koneckonců, vždyť člověk by měl v životě zasadit strom, postavit dům a zplodit potomka, tři trvalé hodnoty, které tu po něm zůstanou.

Kategorie: Domov

Komentujte