Bytové textilieMožná vás s jarními proměnami přírody napadlo, že i váš domov by potřeboval nějakou obměnu. Prostě nějaký nový kabát. Ale jak na to, když peněz není nazbyt (ekonomická krize ještě zdaleka neskončila)? Možná stačí si uvědomit, že nemusíte utratit obrovské sumy, abyste si své bydlení ještě více zútulnili. Chce to jen si pořídit pár doplňků, které váš byt promění k nepoznání. Třeba nové bytové textilie.

Pod pojem bytové textilie se toho schová opravdu hodně. To, co se většině z nás vybaví jako první, jsou záclony. A právě u záclon byste při jarních proměnách svého interiéru měli začít. Stačí jen změnit typ i vzor záclony a již tentýž pokoj vypadá zcela jinak. Nepříliš populární jsou dnes dlouhé záclony spadající až na zem. Pokud u vás doma ještě stále máte takové, je nejvyšší čas to změnit. Kratší záclonky, které mohou končit hodně vysoko nad okenním parapetem, dokáží váš domov zkrášlit i z venku. Zvláště pokud zvolíte opravdu pěkný motiv. Pouze bílé záclony jsou dnes už minulostí. A tak si můžete pořídit záclony s barevnou výšivkou, nebo v barvě jiné než bílé. Různé odstíny hnědé, od tmavších tónů až po béžové dodají každé místnosti na eleganci. Hitem posledních dní jsou místo záclon praktické světlé závěsy, které propouštějí dostatek světla, avšak žádné nežádoucí ostré sluneční paprsky. Na nových plastových či euro oknech hezky vyniknou pouze vitrážové záclonky. Jejich instalace je úplně snadná, takže to zvládne každý, i něžnější část lidstva.

Bytové textilie však nezahrnují jen záclony, ale i závěsy. A to nejen do oken, ale i do interiérů. Jak na záclony, tak na závěsy si můžete pořídit spony, díky kterým je jednoduše sepnete, když je nebudete chtít mít zatažené. Spony jsou opět velice pěknými doplňky, které dodají vašemu bytu šmrnc. Lze vybírat z velkého množství typů, z elegantních, hodících se do obývacího pokoje či pokoje pro hosty, přes rozverné motivy do kuchyně, až po ty určené do dětského pokoje.

A abyste si jarní inovace opravdu užili, pořiďte sobě i své rodině nové, jarní povlečení. Díky němu se vám večer bude usínat mnohem příjemněji a ráno se potěšíte pohledem. V povlečení je opravdu z čeho vybírat a zdaleka se to netýká jen dětských modelů. Vybere si každý, romantik s jemnými, květinovými vzory, stejně jako temperamentní člověk, vyznávající syté barvy a jejich výrazné kontrasty. Představivosti se meze nekladou. Byť by byla sebedivočejší.

Kategorie: Domov

Komentujte