Čím topit v krbových kamnech?Krbová kamna jsou v současné době velkým hitem. Většina z nás, kteří staví nový dům, nebo rekonstruuje byt, zvažuje možnost vytápění krbovými kamny. Každý totiž ví, že krbová kamna jsou levným zdrojem tepla. Proto jsou tolik oblíbená. Krbová kamna mají také oproti otevřeným krbům řadu výhod, jako je například snadná instalace, nebo rychlejší vytopení místnosti. Krbová kamna se dají i snadno přemístit na jiné místo. Člověk si může vybrat z mnoha designů a také z mnoha typů. Oblíbená jsou například krbová kamna s výměníkem. Ta se mohou použít jako pomocný zdroj tepla, nebo také jako hlavní zdroj.

Pokud se člověk rozhodne a koupí si krbová kamna, tak nastává otázka čím v nich topit. Existuje spousta materiálů a způsobů, kterými lidé ve svých domovech topí. Někdo topí uhlím, někdo dřevem, někdo si své domovy vytápí plynem či elektřinou. V krbových kamnech se však topí především dřevem a také ekobriketami. Někteří výrobci nabízí i krbová kamna, ve kterých je možné topit i uhelnými briketami, nebo dokonce uhlím. Tyto krbová kamna ale nejsou ještě tolik rozšířená. Nejpoužívanější a nejoblíbenější krbová kamna jsou ta, ve kterých se topí dřevem.

Dřevo by mělo být pořádně vyschlé, jinak dochází k uvolnění velkého množství dýmu a dehtu, což má za následek znečištění žáruvzdorného skla, zanesení ohniště, ale hlavně nižší výhřevnost. Pro topení v krbových kamnech by měla být ideální vlhkost dřeva do 20 %. Pro krbová kamna je nejvhodnější především tvrdé dřevo, jako je například jasan, buk, dub, habr nebo dřevo z ovocných stromů. Z tvrdého dřeva vzniká nejvíce tepla. Dobře uděláte, i pokud se rozhodnete topit ekobriketami. Tyto dřevěné brikety jsou ekologické, mají vysokou výhřevnost, je z nich minimální odpad a hlavně díky nim ušetříte spoustu nákladů na topení, což jistě každý ocení.

Kategorie: Domov

Komentujte