Čím zastínit okna, aby to dobře vypadalo?Mít velká okna, která pouštějí do vnitřního prostoru domu nebo bytu je velká výhoda, ale současně také nevýhoda. Jen pomyslete na horké letní dny, kdy vám přes sklo vzniká uvnitř příšerné vedro, nebo když se k vám domů dívá nespočet kolemjdoucích. Proto je potřeba okna dobře zastínit.

Jaké prostředky jsou v současné době dostupné pro zastínění oken? Na trhu je množství designových a trendových rolet, závěsů a jisté stínicí techniky. Například japonské posuvné stěny. Jsou velice atraktivní vzhledem a přitom velice praktické. Můžete je využít jednak pro zastínění oken, ale také třeba k předělení místnosti na dva samostatné celky. Japonské stěny jsou uchyceny na stropě ve speciální pojezdové kolejnici, po které se posouvají zpevněné kusy látky. Vybírat lze skutečně nejrůznější designy, barvy a vzory posuvných stěn. Některé mohou být více průsvitné, jiné méně.

Velice dobře známé již řadu let jsou také látkové rolety. Jsou to klasické, staré dobré rolety, které se rolují nahoru na sebe. Dnes už jsou ale také přeměněny na velice atraktivní stínění. Jsou dostupné v nespočtu barevných kombinací a také různé úrovni průsvitnosti a samozřejmě v řadě vzorů. Proto jsou velice dobrou volbou pro zastínění oken. Částečně průsvitné stínění je vhodné pouze pro lom a utlumení světla, které proniká dovnitř. Pokud ale potřebujete spíše účelně zatemnit, zkuste to s vertikálními žaluziemi. Jsou dobře známé především z kanceláří, kde se používají už roky, ale můžete je pořídit také do domácnosti. Velice dobře se vyjímají především na vysokých oknech, která zdařile zakryjí. Rovněž se vyrábějí v řadě barevných odstínů, takže se dá vybrat vhodný kus do každého interiéru.

Kategorie: Domov

Komentujte