Informace k elektrickému podlahovému topeníJestli chce mít člověk doma skutečně příjemně, nechá si namontovat podlahové topení. Tato topná varianta je dnes natolik v kurzu, že se zcela samozřejmě instaluje při stavbách nových domů, ale i u rekonstrukcí, včetně bytů. Je ale vhodné seznámit se s pravidly, než zahájíte práce na pokládce podlahového topení.

Jednak je třeba rozlišovat elektrické podlahové topení a teplovodní podlahové topení. Jejich funkce jsou velmi podobné, ale na pokládku je elektrické podlahové vytápění mnohem snazší.

Pokládka kabelů dokonce umožní volbu hustoty kabelů. K typům elektrického podlahového topení se ale ještě dostaneme.

Podlahové topení se pořizuje především proto, že nabízí příjemné teplo od podlahy. Kvůli tomu je vám fajn, i když vzduch nemusí být tak vyhřátý. Podlaha je také pro vytápění velice prostorná, takže stačí, aby topení hřálo méně, a přesto máte příjemný pocit. Spotřeba elektřiny tedy není tak vysoká, jako u jiných typů elektrického topení.

Podlahové topení má v nabídce tři řešení topných těles. Jednak jsou to topné rohože, topné kabely a topné folie, které mají jen několik milimetrů na tloušťku. Jejich různá využití a přednosti, například při pokládce najdete na stránkách elektropodlahovetopeni.cz, které jdou v tématu podlahového topení hlouběji. Zajímat by vás měla také izolace podlahového topení, která má velké nároky na kvalitu, aby teplo neunikalo spodem a podlaha se ohřívala rychleji. Podle toho, jak se podlahové topení používá, se také rozlišují metody regulace topení a také napojení na termostaty. Více informací je opět dostupných na informačních stránkách.

Kategorie: Domov

Komentujte