Interiérové stínění – jaký typ vybrat?Dobám, kdy světu interiérového stínění vládly záclony, již dávno odzvonilo. Dneska se zkrátka stíní jinak. Od romanticky vyhlížejících záclon se pomalu, ale jistě ustupuje, málokdo má ještě sněhobílé záclony v oknech. A žaluzie? Ty už také mají svá nejlepší léta za sebou. Možná i vám přijde tento způsob stínění zastaralý a chcete si do svého interiéru zaimponovat něco mnohem zajímavějšího a působivějšího. Inu proč ne! Na trhu je k dostání celá řada způsobů, jak se ochránit před nechtěným sluníčkem. Stačí si jen vybrat…

Záclony? Díky, nechci!

Pamatujete si vlající záclony z dětských let, kdy jste jezdívali na prázdniny k babičce? Vypadaly sice romanticky, když se v závanu větru rozvlály, ale to je tak vše. Držel se na nich prach a svým způsobem kromě sněhobílé barvy nebyly vůbec ničím zajímavé. Babičky o jiných a mnohem modernějších způsobech pravděpodobně nepřesvědčíte, vy si to ale doma můžete zařídit jinak!

Klasické žaluzie přestávají být v kurzu

Když se do oběhu dostaly žaluzie, každý je musel mít doma. Vnesly do světa stínění závan něčeho nového, zajímavého a originálního. Postupem času doslova vyštípaly záclony ze scény. Ale to je dávno pasé. Ani klasické žaluzie nemají v současné době příliš příznivců. Proč? Možná už jen proto, že se tak nesnadno čistí. Usedá na ně prach a vy tak chtě nechtě jednou za čas musíte vzít každý proužek zvlášť a pečlivě je otřít. Samozřejmě existují i speciální kartáčky, ovšem s těmi dokonalé čistoty rozhodně nedosáhnete.

Dáte šanci roletám?

Možná jste si u vašich přátel všimli, že v jejich oknech záclony a žaluzie zmizely a nyní jim okna zdobí látkové rolety. Upoutaly vaší pozornost? Líbil se vám jejich vzor? Pak vám nic nebrání v tom, pořídit si je domů. Látkové rolety představují oblíbený stínící prvek, který zároveň slouží jako zajímavá dekorace. Díky širokému výběru barev a motivů si tak do svého interiéru můžete pořídit takový kousek, který do celkového pojetí místnosti dokonale zapadne, dokonale vás ochrání před sluníčkem i zraky kolemjdoucích a navíc vám poslouží jako originální prvek.

Chcete něco originálního?

Toužíte po moderně zařízeném bydlení, ale stále jste nevyřešily otázku stínění? Pak vsaďte na posuvné panelové stěny. Proč? Nejenže vypadají velice moderně a svědomitě plní svou funkci, navíc si v pestré škále barev, motivů a vzorů můžete vybrat takovou, která se vám bude nejvíce líbit. Přezdívá se jim též japonské stěny a mají jedno další využití – pomůžou vám rozdělit prostor. Jak? Jednoduše japonskou stěnu umístěte tam,kde chcete interiér opticky rozdělit.

 

Kategorie: Domov

Komentujte