Jaké jsou různé typy podlahového topeníPakliže chcete využívat pohodlný způsob topeni, který zároveň nabídne nízké náklady topení a bude zajišťovat útulné prostředí uvnitř bytu nebo domu, za zkoušku stojí podlahové topení. Je to momentálně vyhledávaná varianta topení, která se hojně využívá v novostavbách a přiklánějí se k ní také mnozí při rekonstrukcích bytů a domů. U podlahového topení se volí vlastně ze dvou alternativ. Jednak je to podlahové topení na bázi teplé vody a pak elektrické podlahové vytápění. Obě varianty jsou funkčně srovnatelné a primárním rozdílem jsou tak hlavně instalace a pokládka, vzhledem k tomu, že elektrické podlahové vytápění má výrazně jednodušší pokládku.

Elektrické podlahové topení lze instalovat ve třech různých variantách, které jsou dány formátem topného tělesa. Jedná se o topné kabely, topné rohože a topné folie. Jejich použití je srovnatelné, ačkoli kabely se dají použít také venku či k zateplení schodů, nejrůznějšího venkovního potrubí, a to namotáním kolem vedení atd. Více informací o použití a pokládkách jednotlivých typů elektrických podlahových topení se můžete dozvědět na stránkách věnovaných výhradně podlahovému topení s elektrickými topnými tělesy.

Elektrické podlahové topení se dá používat buď jako hlavní zdroj tepla v domě či bytě, ale také jako sekundární vytápění. Podle toho se také odvíjí instalace a regulace podlahového topení. Nutností je také dokonalé izolování topení, aby se neobjevovaly tepelné ztráty pod podlahou. Zapotřebí je také vyřešit kombinaci podlahového topení a podlahové krytiny. Podrobnější a rozsáhlejší informace nabízejí stránky podlahovetopenielektricke.cz.

Kategorie: Domov

Komentujte