Kontrola teploty: použití regulátorů a termostatůS žádným typem topení se bez nějakého principu termoregulace neobejdete. Je nezbytná, abyste doma neměli příliš horko nebo aby vám naopak nebylo chladno. Současné domácnosti již automaticky používají termostaty. Těmito přístroji se dají řídit nejrůznější typy topení, od elektrických, přes plynové až po elektrické krby.

Jak se ale liší jednotlivé typy termostatů a který byste si měli koupit? Odpovědět obecně nelze. Termostaty vždycky se totiž termostaty kupují podle toho, jaký typ topení nebo topného systému má regulovat. Pořídit se dají například pokojové termostaty, prostorové termostaty, programovatelné termostaty, mechanické nebo digitální termostaty. Je potřeba od sebe odlišovat také bezdrátové termostaty a termostaty propojené dráty.

Některé domácnosti jsou již natolik futurizované, že jsou kompletně vybaveny centrálním bezdrátovým systémem, který umožňuje řídit některé elektronické prvky domácnosti z jednoho místa a taktéž dálkovým ovladačem – žaluzie nebo rolety, garážová vrata, topení, alarm nebo elektronické bezpečnostní prvky, osvětlení a další součásti.

Rozlišují se také termostaty pro podlahové topení a to podle toho, jestli je podlahové topení hlavním systémem vytápění, nebo pouze doplňuje jiné topení pro větší tepelný komfort. Podle toho se pak odlišuje, jestli je hlavní teplota podlahy nebo teplota vzduchu a na základě toho se topení spíná. Další podrobnosti o termostatech a nastavování teploty, stejně jako o centrálním regulačním systému se můžete dočíst na webu termostatyregulace.cz, které se soustřeďují právě na tuto problematiku.

Kategorie: Domov

Komentujte