Kouzlo domácího kinaUž vás nebaví utrácet horentní částky za stále se zvyšující se ceny vstupenek na vámi vybrané filmy, ale přesto nechcete čekat na to, až je některé z televizních kanálů odvysílají? Ani koupě DVD nepomůže, protože vidět je doma není jaksi ono ve srovnání s kinem? Tak buďte in a kupte si domácí kino, které vás svým prostorovým zvukem vtáhne přímo do děje.

Než vyrazíte na nákupy, je důležité si ujasnit, jaké vlastnosti by to vaše domácí kino mělo mít. Můžete si vybrat ze tří hlavních aspektů, a to jednoduchosti, designu a kvality. Kritérium jednoduchosti (tzv. systém All In One) budou především preferovat zákazníci, které tzv. nepolíbila múza moderní technologie. Jednoduchost spočívá v tom, že si domácí kino koupíte, přivezete domů, jednoduše zprovozníte a můžete si užívat svůj milovaný film s prostorovým zvukem. Zapojení a následné ovládání dokáže i úplný technický laik. A z jakých komponentů se vlastně váš nový miláček rodiny skládá? Z reprosoustav, DVD přehrávače, popř. Blu-ray Discu, tj. přehrávače s velmi vysokým rozlišením a kvalitnějším zvukem. Ale to vše můžete zahodit, pokud nevlastníte kvalitní televizor s rozlišením Full HD.

Ačkoli to tak nevypadá, je design neméně důležité kritérium. Stejně jako si nábytek, koberec atd. vybíráte tak, aby se to všechno k sobě hodilo, tzn., nebilo přímo do očí, musíte i vzhled pořizovaného domácího kina podřídit vzhledu pokoje, jež už na nový technický přírůstek čeká. Kromě vybavení pokoje hraje důležitou roli tvar místnosti a rozmístění nábytku, neboť si musíte uvědomit, že vám pokojem budou procházet kabely reproduktorů. Víte-li, že v tomto problému narazí kosa na kámen, nelekejte se a kupte si raději domácí kino s bezdrátovým přenosem zvuku. Dalším řešením by bylo pořízení reproduktorů zabudovaných ve stolku pod televizorem nebo reproduktorů satelitních, které se umísťují na police, obývákové stěny atd.

Pokud jste v oblasti nových technologií jako kovaní, bude vaším hlavním kritériem funkčnost. Tzn., že si jednotlivé části domácího kina (reprosoustavy, DVD přehrávač/Blu-ray Disc, AV receiver, jenž slouží jako zesilovač prostorového zvuku) koupíte zvlášť. Výhodou oproti systému AIO je to, že jestliže se některý z komponentů domácího kina pokazí, můžete ho nahradit novým. Velmi důležité však je, aby jednotlivé součásti byly kompatibilní, což vám zaručí to, když si vše potřebné koupíte od stejného výrobce. Ať už jste laici nebo techničtí nadšenci, vždy vám s výběrem, zapojováním, zprovozněním domácího kina může pomoci kvalifikovaný odborník.

Kategorie: Domov

Komentujte