Léto klepe na dveřePřed nedávnem sice začalo teprve jaro, ale je potřeba myslet i na blížící se léto. Znáte to, pozdě bycha honit. A tak abyste horké letní dny prožili co nejvíce v pohodě, je třeba se na ně připravit už teď. A to nejen v přípravách na dovolenou či v péči o vlastní tělo, ale i co se moderních trendů v bydlení týče.

Letní dny plné sluníčka a pohody přejí volným prostorům a čerstvému vzduchu. Proto největší přípravy na léto činí majitelé rodinných domků. V bytě kromě letní výzdoby a nezbytného horka většina z nás ani nepozná, že se změnilo roční období. Majitelé prostorných balkonů a teras však mohou rovněž činit přípravy na bezmála jedno z nejkrásnějších období roku. Právě do zahrady, na balkon či terasu je ten pravý čas si pořídit nový nábytek.

K létu patří slunce. Životadárná síla. Slunce, které nám v zimě tolik schází a po kterém toužíme. V létě je fajn si na něm chvíli pohovět, ale čeho je moc, toho je příliš. Brzy zapomeneme, že se nám po něm stýskalo a budeme hledat chladivý stín. Nové kolekce slunečníků 2010 vás okouzlí svými barvami. Uměřené kombinace černé a bílé mají šmrnc a nikde neudělají ostudu, pestrobarevné kombinace zase nejvíce ocení děti. In jsou proužky v nejrůznějších barevných kombinacích nebo jednobarevné slunečníky v klasických barvách modré, červené, bílé či zelené.

Pod slunečník je třeba si pořídit stůl a židle, díky kterým budete moci v klidu poobědvat, povečeřet v žáru letního dne, nebo posnídat za ranního rozbřesku. Jistě oceníte zejména rozkládací židle, jejichž rozložením získáte tolik míst, kolik budete právě potřebovat, a pak je jednoduše složíte. Složené totiž zaberou minimum místa.  Zapomenout nesmíte ani na chytré pomocníky, jako jsou servírovací tácky, misky, talíře, skleničky a hrnečky, díky kterým vám teprve bude chutnat.

Letní tráva přímo vyzývá k poležení. Abyste si tento požitek mohli plně vychutnat, pořiďte si praktické, měkké a příjemné deky, a v některých si doopravdy pohovíte. Nikde jinde se nedá tak hezky chytat bronz jako právě na dece. Navíc je i vynikajícím prostorem pro hru dětí. Za velkého slunečního žáru ji buď jednoduše přesunete do stínu, nebo zastíníte slunečníkem. Na dece, židlích i sedačkách oceníte praktické polštářky, které navíc jsou i vynikající ozdobou. Pro večerní romantiku plnou vyhasínajícího žáru letního dne si pořiďte praktické a zároveň hezké lampičky na svíčky, které promění vaši zahradu v pohádkový prostor.

Kategorie: Domov

Komentujte