Levné topení elektřinou?Volby topení jsou velmi rozmanité. Někteří mají doma klasické teplovodní topení, jiní topí tuhými palivy, další zase plynem. Záleží také na tom, o jakou stavbu se jedná. Kotel na tuhá paliva je typický například pro množství starých domů na venkově, topení na plyn zase pro cihlové byty staršího data, teplovodní topení je pak zavedeno převážně v panelácích a některých nových domech. lze ovšem topit také elektřinou. A nemusí to ani být natolik drahé, pokud si vyberete vhodný způsob.

elektřina je k dispozici na mnoha místech naší republiky ve ve dvou základních tarifech. Jednak je to běžný denní proud a pak úspornější noční proud, který je jakoby přebytkový, když se ze sítě tolik neodebírá. Právě lacinějšího nočního proudu využívají elektrická akumulační kamna.

Tento způsob topení tak může představovat správnou variantu například do prostor, kde není instalovaný plyn nebo kde není možné využívat vytápění tuhými palivy, například z ekologických důvodů.

Rozlišují se dvě varianty akumulačních kamen. Jsou to statická a dynamická akumulační kamna. Tyto dvě verze se rozlišují jen jedním detailem. Instalace akumulačních kamen má také své specifikace a podmínky, o kterých se můžete více dozvědět také na informačních webových stránkách věnovaným čistě elektrickým akumulačním kamnům.

Je také potřeba se zaměřit na rozdíl mezi akumulačními kamny a přímotopnými konvektory, které nejsou uzpůsobeny k uchovávání tepelné energie. Více informací o metodice vytápění akumulačními kamny, jejich plusech a jiných specifikacích se dozvíte na stránkách elektrickaakumulacnikamna.cz.

Kategorie: Domov

Komentujte