Moderní topení se spotřebou elektřinyVytápění na elektřinu považuje množství lidí za zbytečně finančně náročné, nebo si to alespoň myslí. Přitom ovšem elektrické vytápění již dnes nabízí různá málo nákladná řešení, jež spočívají v propracovaném systému a principu vytápění. Navíc na některých lokalitách je elektrická energie jediným možným řešením topení. Využívat se dají kupříkladu v takových místech, kde není plynová přípojka.

Mezi moderní řešení vytápění mohou patřit také některé elektrické přímotopy. Nemusíte si představit klasické elektrické přímotopné konvektory, ačkoli ty nacházejí své uplatnění stále třeba na chatách.

Nás ovšem budou zajímat sálavé infrapanely, které nabízejí výrazně jiný princip vytápění. Navíc designově jsou velice atraktivní a moderní. Kdo by namísto neforemného radiátoru nechtěl raději na topení na stěně pouze tenké sklo nebo dekorativní mramorovou desku. Samozřejmě topné panely mohou vypadat jen jako jednoduchý bílý plech. Stejně je ovšem méně prostorově vyčnívající, než je tomu u běžných radiátorů s teplou vodou.

Sálavé panely ohřívají ne primárně vzduch, ale nejprve objekty, jako je nábytek nebo lidé. Teplo tak přijímáte přímo vy, díky čemuž je vám příjemněji, i přes o něco chladnější vzduch a není třeba ohřívat vzduch na tak vysokou teplotu. Navíc není nutné se rozčilovat nad některými nevýhodami jiných typů topení, jako třeba zarosená okna. Následně se pak sekundárně ohřívá vzduch od teplých předmětů. Pokud by vás sálavé panely zajímaly a chtěli byste získat více informací o nich a také o dalších typech různých přímotopů, můžete podrobnosti dohledat na stránkách elektrickeprimotopy.eu.

Kategorie: Domov

Komentujte