Neopouštěj staré věci pro novéAsi všichni známe podobně znějící písničku dvojice Svěrák, Uhlíř. I když je dnešní doba proslulá devalvací hodnot, každý se setkal se situací, že se tak nějak ostýchá vyhodit něco, co měl po léta doma, jen proto, že už to nevypadá příliš moderně. Pokud jste přesně ten případ, stačí jen trocha fantazie, odvahy a během chviličky můžete starou věc odít do nového kabátu. Jak na to?

Nábytek, dveře, dokonce i kuchyňské spotřebiče, to vše ožije díky samolepícím foliím a tapetám. Práce s nimi je úplně snadná a zvládne ji doslova každý. O takovéto renovaci nábytku či dveří již bylo napsáno mnoho, ale jen málokdo se odvážil takto vyzdobit třeba oprýskanou ledničku nebo mikrovlnou troubu, která ztratila na svém lesku. A přeci právě barevné elektrospotřebiče dokáží dát vaši kuchyni ten správný šmrnc a rozzářit ji.

Starý nábytek lze oživit i barvami či laky. Lze použít např. akrylové barvy, díky kterým můžete starý nábytek proměnit v nový, pestrý a směle jej umístit do dětského pokoje. Ještě větší zábava bude, když k tomu přizvete samotné děti. A aby byl výsledný efekt dokonalý, můžete přizvat na pomoc samolepící dekorační obrázky. Ty se prodávají v nejrůznějších ozdobách, takže si vyberete motivy jak pro nejmenší děti, tak třeba i pro puberťáky.

Akrylové barvy můžete použít i na staré květináče, které rovněž mohou zářit všemi možnými barvami. Pokud máte rádi ubrouskovou techniku, můžete si je dozdobit i pěknými motivy z ubrousků. Na první pohled tak může být jasné, co v květináči pěstujete.

Staré věci jsou i nepotřebné sklenice, dózy a jiné nádoby, kterých se v kuchyni vždycky najde dost. Ty můžete např. s pomocí barev na sklo proměnit v originální kořenky, dózy na mouku, cukr a jiné suroviny. Ze starých sklenic si můžete pomoci barev na sklo udělat i originální vázy. Zkrátka fantazii se meze nekladou. A pokud jsou kreativní i vaše děti, kupte jim speciální barvu na sklo a keramiku, které jsou zdraví nezávadné, a dovolte jim si vlastnoručně vyzdobit svůj talířek, hrníček atd. Uvidíte, že budou nadšené.

Pokud se nechcete patlat s barvami, můžete staré věci, třeba nábytek, oživit pomocí zrcadel. I staré dveře dostanou úplně jiný vzhled, pokud na ně umístíte pěkné zrcadlo. Navíc jeho správným umístěním můžete získat více světla do bytu, který je tmavý, a ušetřit tak za neustále rostoucí ceny energie. Zároveň tak budete šetrní i k přírodě.

Kategorie: Domov

Komentujte