Oblečte svůj domov do jarního hávuZměnám ročního období podléhá i bydlení. Jinak vypadá náš domov v předvánočním čase, provoněn cukrovím a plný koled a vánoční pohody, jinak na jaře, v době probouzející se přírody a očekávání velikonočních svátků. Velikonoce jako svátky jara s sebou nesou bohatou symboliku, a tak i množství příležitostí, jak udělat svůj byt mnohem hezčí, než je.

Prvním krokem k jarní výzdobě je změna barev. Zimní čas charakterizují studené tóny, jak bílá, či různé odstíny modré. Občas je toto mrazivé období protepleno sytě červenou či zelenou barvou, zejména v souvislosti s Vánocemi. Jarní symbolika je zase úplně jiná. Samozřejmostí by měla být žlutá barva, symbolizující slunce, které se navrací zpět a přináší s sebou blahodárné teplo. Chybět nesmí ani zelená, tentokrát však jiná než v zimě. Jarní, jásavá, jak první jarní tráva, svěží a kouzelná. Tyto barvy se mohou projevit v ubrusech na stole, v potazích na postelích a na sedačkách, ale třeba i ve volbě ručníků v koupelně. Ano, pro jednotlivá roční období můžete mít i různé doplňky do koupelny.

O velikonocích si můžete dopřát i speciální výzdobu. Ta skrývá velké množství prostoru pro vaši fantazii. Většinu ozdob nakoupíte za pár korun v supermarketech a uděláte s nimi doma pěknou parádu. Pestré ozdoby do květináčů, nové obaly na ně (v patřičných jarních barvách), ozdoby na vchodové dveře a samolepící obrázky do oken i na stěnu. Pokud potřebujete inspiraci, jak svůj byt vkusně velikonočně vyzdobit, je nejlepší podívat se do některé z fotogalerií na internetu.

Chcete-li si vytvořit jarní atmosféru i v kuchyni, můžete nakoupit speciální jarní nádobí. Svůj ranní čaj nebo kávu tak lze pít z hrnečku s jarní výzdobou, typické velikonoční vejce pak umístit do patřičně vypadajícího stojánku. Samozřejmostí by měly být pestré, velikonoční ubrousky. Zapomenout byste neměli ani na pěkný jarní ubrus, utěrky a chňapku.  K úplné dokonalosti pak můžete svou jarní výzdobu dovést i prostíráním s patřičným motivem. Rozhodně si také pořiďte formu na beránka, a ačkoli se dá běžně zakoupit v obchodech, upečte si společně vlastního, kterému uvážete na krk červenou mašličku a uděláte očička z rozinek či lentilek. Není to tak těžké, a ani kdyby byl nepovedený, bude váš a proto nejhezčí a nejchutnější na světě.

Většina z toho, co byste pro velikonoční přeměnu svého bytu mohli potřebovat, najdete v běžné obchodní síti. Příležitostí pro krásně strávený den je vyrazit na tradiční velikonoční jarmark, kde můžete nakoupit jak doplňky do bytu, tak i něco dobrého na zub.

Kategorie: Domov

Komentujte