Přírodní materiály a stylový nábytekRatan a bambus neudělají ostudu žádné domácnosti ani zahradě. Jsou stylové a vkusné. Navíc přírodní materiály na rozdíl od uměle vyrobených mnohem více prospívají lidskému zdraví. Nehledě už na to, že většina nábytku a doplňků vyrobených z ratanu vzniká vlastně „z odpadu“, který už by nikdo k ničemu jinému nevyužil. A tak jsou vlastně tyto výrobky příkladem ekologické výroby i využití surovin beze zbytku.

Vaše terasa, zimní zahrada, ale i vnitřní pokoje budou vypadat mnohem stylověji, pořídíte-li si do nich ratanová křesla či sedací soupravy. Sezení na nich je velice pohodlné. A tak ranní čaj, dopolední káva či něco dobrého na zub večer bude při posezení v nich chutnat stokrát lépe. Vynikající odpočinutí těla vám zaručí ratanová lenoška. Můžete si na ní číst knížky, učit se, sledovat televizi, či jen tak relaxovat a snít o tom, z jakých exotických zemí asi pochází i kdy se tam podíváte. Pro opravdové labužníky pak existují ratanová houpací křesla, popř. také z bambusu. Houpací křeslo vám nemusí asociovat jen pohádky ovčí babičky. Své místo má i v moderním bytě. Možná o to více, o co je dnešní doba divočejší. Právě proto bychom totiž měli věnovat odpočinku a regeneraci sil svou pozornost. V houpacím křesle lehce dospíte spánkové dluhy z nadbytku práce, nebo se příjemně odreagujete. Pro meditaci a navození atmosféry čajovny jsou vynikající ratanové sedáky.

Vynikajícími pomocníky do bytu jsou nejrůznější ratanové koše a košíčky. Uplatní se jako koše na prádlo (špinavé i vypraně, určené k vyžehlení), dále košíčky na kolíčky a mnohé další, větší či menší, do kterých lze přehledně uložit všechno, co se jinak povaluje po bytě. Z ratanu lze vyrobit i praktický podnos, na kterém vám váš milý může servírovat snídani. Z ratanu i bambus se v kombinaci s jinými materiály vyrábí i doplňky do koupelny či nádobí, jako jsou lžíce, stylové misky atd.

Z bambusu si lze pořídit dokonce i notebook.  A není to žádný výmysl. Nejenže vypadá opravdu dobře, ale navíc vás ještě může hřát vědomí, že je vytvořen a navržen v souladu s přírodou. Ekologický přístup podporuje nejen během své výroby, ale i co se týče případné recyklace. Zkrátka až se vám jednou nebude hodit a vy dojdete k názoru, že je třeba se ho zbavit, nebudete si muset příliš lámat hlavu se zátěží přírody těžko odbouratelným odpadem. Využití bambusu a ratanu je zkrátka široké. Zahrnuje i moderní technologie.

Kategorie: Domov

Komentujte