Prostředky proti víření prachu v bytěPrach nechce mít doma snad nikdo. Nezřídka ústí v dýchací obtíže. Vadí nám taky na nábytku, kde kazí estetický dojem jinak uklizené místnosti. Jedinou cestou, jak se ho na chvíli zbavit, je skutečně pravidelným uklízením. Vysávání je pak jeho nedílnou součástí.

Dobrých výsledků ve vyluxování jde dosáhnout jen s dobrým vysavačem. Kvalitní vysavač obsahuje špičkové filtry do vysavačů a jsou natolik utěsněné, že vzduch s prachem se protlačí pouze přes filtr a nemá šanci projít žádnými netěsnostmi.

Samotné sáčky do vysavačů mají sloužit jako částečné filtry. V některých vysavačích dokonce bývají jediným filtračním zařízením. To jsou vysavače s perfektním utěsněním, že další filtry nepotřebují. Proto hraje kvalita sáčků důležitou roli. Ačkoli jsou stále nejvíce používané klasické papírové sáčky do vysavačů, především proto, že jsou levné, nezajišťují takou filtraci vzduchu. Navíc se někdy stává, že se protrhnou. Kromě nich jsou k dostání také syntetické a látkové sáčky do vysavačů. Pro každý vysavač se vyrábějí konkrétní typy sáčků do vysavačů. Na sáčcích jsou vždy napsána číselná označení. K vysavači je pak vždy také číselný seznam sáčků, které do něj je možné vložit.

Jestli potřebujete blíže zjistit kvalitu sáčků do vysavačů a chcete například vědět, jestli se vyplatí vysávat spíše se sáčkovým vysavačem, nebo je výhodnější pořídit bezsáčkový vysavač, můžete zavítat na web filtrysackydovysavace.cz, které jsou více soustředěny na sáčky a filtry do vysavačů.

Kategorie: Domov

Komentujte