Skleněná vitrína jako designový doplněkSkleněná vitrína jako designový doplněk

Skleněné vitríny jsou často považovány za retro výstřelek, které sloužili pouze k vystavování zbytečných sběratelských předmětů z dětství a podobně, opak je ale pravdou, skleněné vitríny se znovu stávají trendem, tak se s námi podívejte na to, jak je stylově využít v interiéru.

Poslední dobou se v interiérech prosazují hlavně vzdušné a otevřené prostory s minimem nábytku. Skleněné vitríny jsou skvělé v tom, že spojují vzdušnost a úložný prostor. Skleněná výplň vizuálně nezabírá žádný prostor a zároveň poskytuje tolik potřebný úložný prostor.

Výhoda skleněných vitrín je také to, že se hodí téměř do každé místnosti, takže i po případném stěhování, může člověk využít vitrínu v novém bydlení.

interior-1519595_1280

Dříve se vitríny využívaly hlavně pro vystavení sběratelských předmětů, figurek či porcelánu. V dnešním moderním bydlení jsou vitríny využívané spíše pro uložení předmětů, které člověk každodenně potřebuje, ale je potřeba, aby se na ně neprášilo. Vitríny jsou výborným nábytkem také proto, že je jednoduché je osadit LED osvětlením a v noci tak mohou dotvářet útulnou domácí atmosféru.

Ideální je využít skleněnou vitrínu v kuchyni, člověk pak může do vitríny umístit talíře, karafy, likéry, dochucovadla apod. Kromě kuchyně se vitrína hodí také do obýváku. Můžete do ní umístit knihy, oblíbené předměty, rodinné fotky a všechno, co máte rádi. Stejně tak dobře můžete využít vitrínu v kuchyni či v ložnici.

Skleněné vitríny jsou zkrátka výborným a multifunkčním kusem nábytku, který se hodí snad do každé místnosti, ať už do koupelny, obýváku, kuchyně či obýváku. Nebojte se a využijte potenciál skleněných vitrín i ve svém bydlení. Rozhodně se nebojte experimentovat a použít skleněnou vitrínu jiným způsobem, než jak jste byli doposud zvyklí.

 

Kategorie: Domov

Komentujte