Sruby a roubenky – bydlení, které dělá radostPředstavte si dům, který nabízí spoustu výhod už jenom tím, že je postavený z funkčního a přitom krásného materiálu. Tím revolučním materiálem je staré dobré dřevo, které se v poslední době začíná používat stále častěji a častěji.

Ptáte se, proč používat tak starý materiál, když můžete využívat nové technologie a moderní stavební materiály? Dřevo má několik výhod, které lehce překonají i moderní výdobytky, navíc dřevo vypadá krásně a vrací se zpět k tradici.

Proč dřevo?

Sruby a roubenky vynikají výbornými tepelně izolačními vlastnostmi. Dřevo si dokáže udržet vlastní klima a navíc samoreguluje vlhkost vzduchu v místnosti.
Velkou výhodou je klima, které si dřevo vytváří, v zimě vám bude v dřevěné stavbě příjemné teplo a v létě naopak osvěžující chládek. Pokud máte strach z toho, že se v zimě budete klepat zimou, nezoufejte, doba zátopu v dřevěné stavbě se pohybuje kolem půl hodiny, takže ať už v létě nebo v zimě, ve srubu bude stále příjemně.

drev

Možná je to paradoxní, ale dřevo je vhodné také pro alergiky. Je antistatické, nevíří prach a hlavně neprodukuje žádné škodlivé látky. Dřevo si také udržuje optimální vlhkost, při které se v místnosti nešíří škodlivé organismy a nebezpečné částice v ovzduší. Pokud jste tedy alergik nebo jste náchylní na prach, dřevěná stavba je pro vás tou správnou volbou.

Jak probíhá stavba?

Společnost Woodlife se již řadu let zabývá stavbou dřevěných staveb na klíč. Vybrat si můžete ze srubů, roubenek nebo víkendových chat. Všechny stavby jsou vyráběny z kvalitního sušeného hoblovaného smrku. Veškeré obvodové stěny jsou vyhotoveny dle přání zákazníka. Svůj dům si tak můžete navrhnout přesně podle sebe. Pokud budete chtít, není problém stavbu obezdít, položit kamenné obklady nebo upravit sádrokartonové stěny, zkrátka všechno upravíme přesně podle vašich přání.

A co je nejlepší? Pokud se pro stavbu rozhodnete, srubový dům pro vás bude připraven v rozmezí 1-6 měsíců. Pokud vás bydlení ve dřevě zaujalo, rozhodně se podívejte na dosavadní realizace dřevěných staveb, které vám možná pomohou si vybrat nebo se minimálně inspirovat pro vaši vlastní stavbu.

Kategorie: Domov

Komentujte