Stylový obývákObývací pokoj se dá označit bez nadsázky za nejvíce využívaný ze všech místností v domě nebo bytě. Je to totiž místnost, kde se odpočívá, aktivně tráví volný čas, a kde také většinou vítáte návštěvy. Obývací pokoj by tomu měl být uzpůsoben. To znamená dostatečné množství prostoru, a to nejenom na sezení, ale také jako odkládací plochu.

V obývacím pokoji to znamená především dostatečně velký konferenční stolek, který by měl umožnit jednak odložení veškerého pohoštění, které eventuálně hostům připravíte, ale také nezbytně množství prostoru pro obcházení. Pokud je konferenční stolek malý, nebudete mít kam dávat kávu, časopisy nebo chlebíčky. Malý stolek ale většinou umožní také dostatek prostoru ke vstávání a odchodu od sedačky. Na druhou stranu malý stolek není extra praktický. Větší stolek oproti tomu poskytuje dostatek prostoru pro odkládání, ale zabere více místa a tím pádem může být obtížnější se kolem něj protlačit.

Dostatek místa k sezení

Větší místnosti si samozřejmě mohou dovolit větší odkládací stolek, do menších prostorů je třeba volit menší stolky. Stolek ale není to jediné, co by mělo poskytovat dostatek prostoru. I k sezení je nutné hodně plochy. I když byste chtěli relaxovat na sedačce sami, není vhodné, aby to bylo malé stísněné sezení, kde ani nenatáhnete nohy. Pokud se rozhodnete pořídit rozkládací sedací soupravu, nebudete litovat. Dostatek prostoru tak získáte buď pro ukládání nezbytných věcí, nebo jako extra lůžko pro hosty.
Zajímavou alternativou pro jednopokojové byty a garsonky může být pohovka. Je to takový kompromis mezi sedačkou a postelí, kterou lze složit a využívat pro sezení nebo rozložit a používat jako postel. Díky tomu se hodí také do studentských pokojů.

Množství místa na sezení poskytují pak především rohové sedací soupravy. Jejich předností je především hodně místa na sezení, přičemž ale v prostoru místnosti zase tolik místa nezaberou.

Kategorie: Domov

Komentujte