Tipy kolem čerpací techniky pro váš důmMáte zahrádku nebo chatu, kde potřebujete využívat čerpadlo, třeba pro zavlažování nebo přívod pitné vody do objektu? Čerpací technika je dnes hodně rozšířená právě v oblastech kutilství, zahrádkaření, čím dál větší množství lidí ji využívá pro své soukromé účely. Není tak dnes pouze určená pro průmyslové nebo industriální využití. Proto jsou běžná přenosná menší čerpadla také nesmírně dostupná. Jen je potřeba vědět, jak si správně vybrat. S obsáhlým sortimentem totiž přichází výrazně těžší výběr.
V podstatě ovšem hodně záleží na několika faktorech. Jednak je důležité, v jakém stavu je voda, kterou budete čerpat. Jestli je čistá, nebo jsou v ní usazeniny a jiné nečistoty. Pak si vyberte kalové čerpadlo. To je přizpůsobeno čerpání znečištěné vody speciálními filtry. Lze si vybrat z více druhů, od ponorných až třeba po samonasávací.
Jestliže byste používali obyčejné třeba ponorné čerpadlo na čerpání špinavé vody, mohlo by se vám poměrně rychle zanést a než se nadějete, budete muset investovat do opravy čerpadla.
Mezi přední výrobce kalových čerpadel a čerpadel na znečištěnou nebo dokonce odpadní vodu patří firma Wilo. Čerpadla Wilo jsou německá, což je samo o sobě poměrně dostačující zárukou kvality. Němci si na kvalitě potrpí. Proto jsou čerpadla této značky vhodnou volbou i do případných čističek vod, které se dají používat na všech objektech, které nejsou napojené na veřejnou kanalizaci a potřebují nějakým jiným způsobem vyřešit odpady.
Samozřejmě je pro správný výběr čerpadla potřeba vědět, jak silné by mělo být. To totiž ovlivní, do jaké dálky budete moci vodu čerpat a jaký budete mít výstupní tlak. Výkon čerpadla by měl odpovídat požadovanému použití. U samonasávacích čerpadel pro použití na studně si dávejte pozor na maximální hloubku studny, která může být většinou jen osm metrů, jinak je třeba dokoupit další komponenty.

Kategorie: Domov

Komentujte