Trend posledních dnů? Dřevěné mobilní bydlení!Trend posledních dnů? Dřevěné mobilní bydlení!

Možná jste si už také všimli. Jsou totiž všude. Řeč není o ničem jiném, než o předváděcích dřevěných domech, které se jako mávnutím kouzelného proutku umí přenést kamkoli to vyžadujete. Tento typ mobilního bydlení, o kterém se bavíme, navrhl česká architekt. Jedná se o poměrně levné bydlení. Stavba takového dřevěného domu vyjde jeho majitele na pouhých 700 000 korun, a to společně s nábytkem. Velikostí se tento dům podobá menšímu 1+1 v panelovém domě. Konkrétně o 34 – 40 metrů čtverečných.

Jak to vypadá vevnitř?

Nad všechna očekávání je interiér poměrně prostorný. Vejde se tam i menší sešlost blízkých přátel. Vchází se rovnou do kuchyně spojené s obývacím pokojem a jídelnou. Tento prostor se moc neliší od jakéhokoli jiného bytu v moderních domech. Tento dřevěný domek má jen tři místnosti. Společnou, o které jsme zrovna mluvili, dále pak menší koupelnu s toaletou a ložnici. Výhodou tohoto bydlení je, že za cenu bytu, získáte dům. Stačí jen dokoupit pozemek, který se vám bude líbit. Dům sám o sobě na kolečkách není, jen se snadněji přesouvá. Nemusíte tedy po koupi čekat dlouhé měsíce, než ho někdo postaví. Prakticky je do něj možné přestěhovat sebe i své věci do druhého dne. Nebývá to ale mnohdy zapotřebí, protože je vybaven moderní kuchyní, jídelním setem, ve společenské místnosti pohodlnou pohovkou a praktickými vestavěnými skříněmi.

Co dělat, když je dům už příliš malý?

Brzo ale můžete zjistit, že velikost domu již nevystačuje. Pakliže tohoto zjištění dosáhnete v bytě, jednoduše se přestěhujete, co ale s domem? Jednou z možností je ho pronajmout, nebo prodat. Otázkou je, zda hodnota domu při prodeji nespadne na nepříjemnou částku. Pronájem už je lepší, stejně pak ale musíte řešit problém s bydlením. Výhodou dřevěného domku je možnost přístavby. Stejně jako stavebnice i dřevěný dům lze přistavit a získat tak jednoduše ze 40 metrů čtverečných rovných osmdesát.

Kategorie: Domov

Komentujte