Úložné prostoryV dnešní době doslova a do písmene platí, že není důležité, jak velký máte byt či dům, ale to, jak chytře si ho dovedete zařídit tak, abyste do něj dostali vše, co potřebujete, přitom však zachovali dostatek volného prostoru. Hitem posledních let jsou úložné prostory.

Zatímco ještě před nedávnem byly krabice jen něčím, v čem si přineseme zboží z obchodu, dnes jsou běžnou součástí bydlení. Samozřejmě nemáme na mysli krabici od bot. Úložné prostory z lepenky mají nízké pořizovací náklady, lze je snadno složit a rozložit, jsou lehké, takže i snadno přemístitelné a navíc skvěle vypadají. Prodávají se v nejrůznějších designech, takže si do ložnice klidně můžete dopřát trochu romantiky, do obýváku něco stylového a elegantního, nejlépe jednobarevného a do dětského pokoje pestré barvy, stejně jako je pestrá fantazie dětí.

Pokud lepenkovým krabicím příliš nevěříte, můžete si dopřát i odolnější typy, vyrobené např. z polypropylenu. Díky tomu, že jsou pevnější, lépe i chrání uschované věci a navíc unesou i těžší zátěž. Úložné prostory v podobě krabic mohou mít nejrůznější velikosti, dokonce i tvary. Uschovat do nich lze vše, na co si vzpomenete, třeba hračky v dětském pokoji, noviny a časopisy v obývacím pokoji, či oblečení ve skříni.

Existují i speciální úložné boxy na vaše oblíbené filmy a cd nosiče. Obývákové stěny a knihovny budou díky takovýmto boxům působit upraveně, vzhled pokoje nebude narušován odlišnými designy jednotlivých kusů. Nehledě na to, že o DVD i CD bude skvěle postaráno. Odpadne vám i složitý a nepříjemný úklid. Z krabic stačí jen jedním pohybem ruky setřít prach. Jednotlivé tituly si můžete seřadit tematicky či abecedně a boxy přehledně označit. Už nikdy se vám tak nemůže stát, že nenajdete to, co hledáte.

Vedle úložných boxů z lepenky či polypropylenu si můžete pořídit i krabice plastové. Hodí se zejména pod postel. Prodávají se ve všech možných velikostech i v podobě šuplíků pod postel, takže se do nich vejdou třeba i peřiny. Pořizovací cena takovýchto boxů je opět velmi nízká, takže si je může dovolit úplně každý. Největší výhoda úložných prostor je to, že se do nich vejde opravdu hodně věcí, které by se jinak nečinně všude možně povalovaly. Za pár korun si tak můžete udělat doma pořádek a také si ho i snadno udržet. Vše bude mít doma své přesné místo. Zabráníte tak i zbytečnému znečištění od prachu a dalších nečistot. S praktickými úložnými prostory to zvládnou i děti.

Kategorie: Domov

Komentujte