Umístění televize v obývacím pokojiV mnoha domácnostech se televize stala hlavním bodem, středem, kolem kterého se odvíjí další rozmístění nábytku. Není to sice zcela ideální, ale je to tak. Výjimkou už nejsou ani domácnosti, které mají více než jednu televizi. Ta hlavní se ale vždy nachází v obývacím pokoji. Rozmístění televize a nábytku je poměrně standardní. Základní podmínkou je samozřejmě to, aby televize byla čelem k sedačce, ačkoli se najdou také takové případy, kdy jsou v obýváku sedačky dvě naproti sobě. Televizi je pak nejlogičtější umístit stranou k oběma sedačkám, jinak by jedna sice byla čelem, ale ta druhá zády.

velky-rohovy-gauc-z-morskej-travy

Ačkoli dříve byly nejtypičtějším typem nábytku o obývacím pokoji obývací stěny, dnes už je výběr o něco širší. Obývací stěny si sice stále drží svoje prvenství a televize je obyčejně začleněna jako součást této stěny. Změnily ale razantně svůj design. Od mohutných po strop sahajících stěn se přešlo k nízkým a spíše doplňkovým obývacím stěnám, které tam jsou „aby tam něco bylo“, než aby sloužily jako majoritní úložný prostor. Pokud tuto variantu nezvolíte, a raději si pořídíte několik samostatně stojících skříněk nebo komod, můžete televizi postavit na jednu z nich, nebo vybrat samostatné TV stolíky.

Pokud je televize také středobodem vašeho obývacího pokoje a rádi si vychutnáváte filmy ve vysokém rozlišení a pouštíte si je na domácím kině, je také velmi důležité rozmístění osvětlení. Poblíž televize ani před ní by neměl být přímý světelný zdroj. Nezáleží ani, jestli máte lesklou nebo matnou obrazovku u televize, stejně by takovýto zdroj rušil podívanou. Ideálnější je světlo opodál, nebo v rozích místnosti, případně u země, aby se rozprostíralo do prostoru, ale nezasahovalo do obrazu. Vhodné jsou k tomu například LED pásy, které se dají táhnout podél podlahy místnosti a vytvářejí zajímavé světelné symfonie. LED pásky a jiné světelné zdroje se dají pořídit například na www.lampyonline.sk. Sledování filmů a pořadů si pak vychutnáte naplno.

Kategorie: Domov

Komentujte