Využití a možnosti křeslaAť už bydlíte v bytě nebo v rodinném domku, křesla představují stále vhodnou alternativu ke získání prostoru pro sezení pro vás nebo vaše návštěvy. Křeslo může mít mnoho podob, které jsou dnes ještě umocněny moderním minimalistickým stylem. Ještě před dvaceti lety křeslo znamenalo jen polstrovanou mohutnou věc na sezení nebo ušáka. Dnes ale může křeslo být velice vzdušné, lehké a nemusí prostoru nikterak uškodit. Naopak křeslo funguje jako módní doplněk, který nemusí už ani nutně navazovat na styl okolního nábytku. U moderních interiérů, které využívají kontrastní barvy, odstíny šedé, bílou a černou můžete do obývacího pokoje vměstnat křesla výraznějších barev. Standardně využívané materiály jsou kůže, umělá kůže, kov, ale také plasty. Křeslo už dnes totiž vůbec nemusí být polstrované, ale stačí, když je z dobře vytvarovaného plastu, který hřeje a může být výrazně pohodlnější než běžný „ušák“.
Nejběžněji je křeslo součástí vybavení obývacího pokoje vedle sedací soupravy, kterou doplňuje jako další sedací prostor. Někdo ale nechce křeslo jen jako designový kus nábytku a preferuje jeho zdravotní funkci. Pak jsou na snadě některá kyvná křesla, která jsou přesně tvarovaná potřebám páteře a člověka nutí sedět správně. Pomáhají tak předcházet bolsetem zad a krční páteře. Existují dokonce také speciální masážní křesla, za která už ale zaplatíte pomalu jako za celé ostatní vybavení obýváku. Pomáhají ale uvolňovat ztuhlé svalstvo a při jejich použití z člověka velice rychle opadá únava.
Pokud budete pořizovat křeslo nebo více křesel jako doplněk k sedačce, myslete ještě také na konferenční stoly, tj., aby všichni, kdo by seděli na sedačce i křeslech měli stolek v dosahu. Pokud návštěvu posadíte do křesla, není dobré, aby měla pocit, že byla od zbyteku sezení separována.

Kategorie: Domov

Komentujte