Zdraví na prvním místěJe spousta materiálů, z nichž lze vyrábět výrobky pro zařízení bytu či domu. Dřevo, plast, lamino atd. Oproti dřívějším letům jsou však stále oblíbenější přírodní materiály. Návrat k přírodě, zejména v podobě většího užívání dřeva, je trendy nejen díky tomu, že takto vyrobený nábytek i doplňky skvěle vypadají, ale i pro jejich příznivý vliv na zdraví. Nehledě na to, že pokud se jednou rozhodnete, že nábytek již dosloužil a potřebujete nový, nezpůsobíte tím přírodě žádné potíže. Ekologická hlediska dnes hrají prim. Stále více lidí dnes myslí na budoucnost, a tak je ochotno si za zboží i připlatit. Bohužel takovýchto jedinců ještě není většina, ale jejich počet rok od roku roste.

Nemusíte být zrovna fanoušci feng šuej, abyste došli k názoru, že dřevo je nejen vkusné a elegantní, ale také vašemu zdraví prospěšné. Lidé po několika desetiletích převratných objevů opět pochopili, že příroda je vždycky napřed. Bohužel však dřevěný nábytek z masivu není nejlevnější. I proto mnozí z nás dávají přednost třeba laminu. I když i u něj záleží na jakosti. Dřevěný nábytek však s sebou nese jednu velkou nevýhodu a to je poměrně velká hmotnost. Komoda z masivu nebo dokonce šatní skříň dá stěhovákům vždycky pěkně zabrat. Proto ho nelze doporučit např. ženám, které žijí samy, odkázány jen na svou vlastní pomoc. Tahat se při každé příležitosti s těžkými skříněmi není žádný med. Pokud se však dřevěného nábytku nechcete vzdát, může být kompromisním řešením nábytek vyrobený z masivu jen částečně. Vlk se tak nažere a koza zůstane celá, nehledě na to, že takovýto „hybridní“ nábytek je nesrovnatelně levnější.

Na čem byste rozhodně neměli šetřit, je postel. Pokud chcete zdravě spát, jednoznačně byste si měli pořídit dřevěné lůžko. Ostatní nábytek ať si je koneckonců z čeho chce, ale do postele byste měli investovat. A dvojnásob to platí u postelí dětí. Díky širokým možnostem, které se dnes zákazníkům nabízejí, se nemusíte bát, že byste tento kus nábytku nedoladili k ostatnímu vybavení pokoje. Blahodárná je prý i bílá barva. Proto je číslem jedna pro vybavení dětského pokoje. Navíc se bílá barva poměrně dobře snáší i s jinými odstíny barev, které byste případně v pokoji mohli mít.

Je mnoho dobrých důvodů pořídit si domů dřevěný nábytek, záleží jen na vás, který si vyberete vy, aby vás přesvědčil. Kvalitní pěkné kousky se vyrábí jak v zahraničí, tak u tuzemských firem.  Speciální přání a představy vyplní nábytek vytvořený na objednávku.

Kategorie: Domov

Komentujte