I malá koupelna může být inMalé (zejména panelákové) koupelny je velmi těžké zrenovovat tak, aby odpovídaly nárokům na moderní bydlení. To ovšem neznamená, že by to bylo nemožné. Výrobci sanitárního zařízení vymýšlejí stále nová efektní řešení i pro ty nejnemožněji dispozičně řešené koupelny. Proto i v malé pidikoupelničce si můžete dopřát požitek z pobytu ve vaně plné horké vody, stejně jako se osvěžit sprchou po náročném dni v práci. Vzdávat se nemusíte i stále vyhledávanějšího bidetu.

Předně si musíte rozmyslet, zda chcete vanu nebo sprchový kout. Někdo upřednostňuje sprchování, což s sebou nese mnohé další výhody. Např. tím, že bez vany ušetříte docela dost místa, vleze se vám do koupelny i pračka. Do sprchového koutu pro maximální pohodlí si nezapomeňte pořídit praktické sedátko. Ta mívají nosnost až 100 kg, takže i pokud vážíte o pár kilo navíc, můžete si na nich pohovět.

Jestliže se nemůžete rozhodnout, zda vanu nebo sprchový kout, zvolte kombinaci. I to je skvělé řešení pro malé koupelny. Pokud si chcete užít pohodlí koupání ve velké vaně, ale nedisponujete dostatečnou velikostí místnosti, marně si lámete hlavu, kam umístíte umyvadlo, řešením jsou speciální sestavy vany a umyvadla. Umyvadlo je navrženo tak, aby mohlo být umístěno nad vanu. Vy si tak můžete dopřát luxus pohodlně si lehnout ve vaně, aniž byste se museli probourat k sousedům. Úsporu místa zajistí i vany na jednom konci výrazně zúžené. Pro natažení nohou totiž nepotřebujete tolik prostoru, a opět tak získáte výraznou úsporu místa.

I do té nejmenší koupelny se vejdou nějaké skříňky, ať už je to malá skříňka pod umyvadlo, nebo pár otevřených i uzavřených polic nad něj. Pro zvětšení prostoru (alespoň zdánlivě) můžete využít i barvy a osvětlení. Čím více světla, tím opticky větší prostor. Velmi pěkně vedle hlavního světla působí např. osvětlení skříňky nad umyvadlem, zrcadla, osvětlení umístěné na stěně. V podstatě záleží jen na vaší představivosti, kam světlo umístíte. Některé z vašich návrhů však nemusí být z bezpečnostních důvodů naplněny, ale o tom už si s vámi promluví elektrikář, který vám bude s renovací či rekonstrukcí pomáhat. Jemné, tlumené barvy také dokáží své. Opět prostor opticky zvětší. Vyhýbat byste se naopak měli sytým, výrazným barvám. Pokud se vám právě takové barevné ladění místností líbí, budete si muset své plány nechat pro jiný pokoj v bytě. Už věříte, že i vy si můžete dopřát luxusně krásnou koupelnu?

Kategorie: Koupelna

Komentujte