Koupelna podle poslední módyChystáte se právě letos do zařizování nebo rekonstrukce koupelny? Pak vás určitě zajímá, jaké módní trendy v této oblasti právě letí. Ano, i design koupelny podléhá módním vlivům. Nový design tak získává nábytek, vany i umyvadla a v neposlední řadě i barevné provedení celé místnosti.

Vůdčím znakem koupelen v roce 2010 bude otevřenost prostoru. Celé vybavení místnosti musí působit tak, aby člověk, jenž do místnosti vejde, měl pocit volnosti. To klade požadavky na rozmístění jednotlivých částí zařízení i na praktičnost zvoleného vybavení. Samozřejmostí by měly být oblé rohy, které nepůsobí dojmem ohraničenosti. Nábytek by měl být vytvořen přesně na míru místnosti a tvořit s ní dokonalý celek.

Z barevných kombinací bude letos nejvíce in barva modrá. Tu uvádí většina lidí jako svou nejoblíbenější nejen v oblasti koupelen. Modrá disponuje pestrou škálou odstínu, působí elegantně, ale zároveň i přívětivě, mile, dodává pocit optimismu. I proto je modrá barva trendy (vypadá to, že v současném roce budeme všichni optimismus potřebovat více než kdy jindy).

Co se týče vlastního vybavení koupelny, in budou sprchové kouty bez ohraničení. Vypadají luxusně a navíc jejich největší přínos spočívá v bezbariérovém přístupu. To ocení nejen jedinci se zdravotními omezeními, ale i rodiny s dětmi. Alespoň trochu vám odpadnou obavy ze zranění dítěte při koupání, i když úplně si nemůžete oddychnout nikdy.

Koupelna to není jen vana, umyvadlo popřípadě záchod. Ale také mnohé doplňky, které vypovídají o vkusu a osobnosti majitele. Vám se otvírá prostor vyjádřit své já ve výběru ručníků a osušek, nezbytných koupelových doplňků, jako je držák na mýdlo, kartáčky, stojan na WC štětku, koš na odpadky apod. I tyto koupelnové doplňky se každoročně objevují v nových designech a tvarech. Módě podléhají i zvolené materiály. Chladný a sterilní, avšak vkusně působící nerez vedle keramiky, plastu či jejich kombinací.

Nejnovější trendy můžete snadno zjistit pomocí webu a inspiraci načerpat ve fotogaleriích. Nezapomeňte na to, že i vaše malá, nevzhledná koupelna se může proměnit v luxusní, ve které se koupání stane opravdovým požitkem. Potřebovat budete především finance. Ostatní už zařídí kvalitní firma za vás. Kontakty na ty nejlepší profíky z oboru rovněž seženete na webových stánkách. Objednat si takto můžete i materiál, který budete pro svou koupelnu potřebovat.

Kategorie: Koupelna

Komentujte