Jak správně vybrat matraci?Vaše postel není jen místo kde spíte, ale je to místo kde regenerujete, relaxujete a uzdravujete se. Nezáleží na tom, kde máte postel, ale záleží na matraci, kterou používáte. Rozhodujete se se svým partnerem o koupi nové matrace pro vaši manželskou postel, ale nevíte, jestli zvolit měkkou nebo tvrdší? Výběr správné matrace je obzvlášť komplikovaný. Je zapotřebí, abyste si uvědomili která matrace Vám více vyhovuje, při špatném výběru mohou přicházet bolesti a nespavost, což může způsobit špatné zdraví a náladu. Naše tělo se během spánku regeneruje a uzdravuje, tudíž na matraci záleží celý náš den.

Hodně měkké matrace

Mezi hodně měkké matrace řadíme především jednovrstvové “molitanové” matrace. Vaší páteři neposkytnou dostatečnou oporu a tělo se nebude nacházet v anatomicky správné poloze. Po určité době se matrace mohou protlačit. Budete cítit pod ní tvrdý podklad a víc už nebude schopná udržet vaši váhu těla. Cenově jsou velmi lehce dostupné a je možné koupit je skoro kdekoli. Velmi rychle se opotřebují. Nedoporučujeme je na každodenní spánek, z důvodu nedostatečné opory pro tělo. Takový druh měkkých matrací může někomu vyhovovat, ale z dlouhodobého hlediska je tato matrace po zdravotní stránce nevyhovující.

Středně tvrdé matrace

Do skupiny středně tvrdých matrací řadíme pěnové, sendvičové a pružinové matrace. Jsou hodně podobné měkčím matracím, jen je při jejich výrobě použitý jiný poměr měkkých a tvrdých vrstev. Na druhé straně součástí matrace je tvrdší vrstva nacházející se uprostřed, která zabezpečuje lepší podporu páteře. Můžou se používat tvrdé materiály jako kokos nebo tvrzená.  Matrace jsou dostatečně tuhé, ale zároveň se velmi dobře přizpůsobí tvaru vašeho těla. Zároveň se vaše páteř bude nacházet v potřebné poloze.

Tvrdé matrace

Na to, aby byly tvrdé matrace tvrdými, musí obsahovat určité materiály, které jim tuto tvrdost zaručí. Mezi nejrozšířenější složky patří kokos, RE pěna nebo studená pěna. Všeobecně, tento typ matrace je vhodný, pokud vás trápí bolesti zad, pokud máte vyšší hmotnost, nebo se vám prostě jenom lépe spí na pevnějším. Tvrdé matrace mají i dobré ortopedické vlastnosti.

matrace
Kategorie: Nezařazené

Komentujte