Jak vybrat dětské povlečení, aby mělo dítko klidné spaní?Dětské povlečení by mělo být rozdílné od povlečení pro dospělé. Možná se budete divit, ale dětské povlečení má svá vlastní specifika. Pojďte se s nimi seznámit, aby vaše dítko mělo klidné a kvalitní spaní.

U dětského povlečení je nejdůležitější dát si dobrý pozor na výběr kvalitního materiálu. Rozhodně se vrhněte neprodyšným umělým materiálům, to je ta nejhorší možnost. Kvůli umělému materiálu může dítě trpět alergií a mohou se mu tvořit vyrážky právě z nekvalitního povlečení.

Nejlepší jsou pro dětská povlečení samozřejmě kvalitní přírodní materiály.

Bavlnou nic nezkazíte

Bavlna je dostupný materiál, který bude k pokožce vašeho dítka velice šetrný, příjemný a hlavně nezpůsobuje žádné alergické reakce. Pokud máte vůči bavlně nějaké výhrady, další kvalitní materiály pro dětskou pokožku jsou například flanel nebo krep.

bedroom-1158264_640

Vlastnosti povlečení

Nejdůležitější vlastností pro povlečení je prodyšnost, která zajistí to, že se dítě během spánku nepotí. Pokud by se během spánku potilo, mohlo by pak velice rychle nachladnout a onemocnět.

Materiál musí být dítěti příjemný, protože v postýlce tráví zvláště v útlém věku opravdu hodně času, naštěstí máte tři možnosti. Pořiďte si také nějaké povlečení do zásoby, jelikož povlečení pro nejmenší budete měnit trochu častěji než je obvyklé u povlečení pro dospělé.

Zapínání a bezpečí

Vybrat si můžete z povlečení se zipem nebo bez zapínání, pokud se tedy bojíte o to, aby se dítě nezranilo s zip, vyberte raději povlečení bez zapínání.

A nakonec dejte také na vzhled. Nebojte se koupit dětem povlečení s jejich oblíbenými postavami z knih, komiksů a filmů, ať se dětem pěkně usíná a cítí se v bezpečí.

Kategorie: Nezařazené

Komentujte