Nábytek – jaký vybrat 

Jestli plánujete obměnu starého nábytku, nebo budete teprve prvně zařizovat svůj nový byt či dům, určitě budete věnovat velkou pozornost výběru správného nábytku, který vám bude dlouho dobře sloužit a který se vám také bude esteticky líbit. Ať už půjde o výběr postele, kterých je dnes na trhu celá spousta, až po konferenční stolky, které nejsou natolik zásadním kusem nábytku, ale přesto i ty budete vybírat pečlivě.

 

Ačkoli dříve byl nábytek vyráběn jen z dřevěného masivu, dnes už je tento materiál na ústupu, protože nábytek z něj vyrobený je dražší. V současné době tak převládá nábytek z dřevotřísky potažený dýhou nebo fólií. U tohoto nábytku je pouze jeden malý problém, a to s údržbou. Na fóliovaný nábytek by neměla přijít voda, ani by neměl být vystaven vlhku, může se pak takzvaně rozšklebit. Pokud bude ale jeho údržba dostatečně kvalitní, měl by vydržet krásný dlouhou dobu.

 

Mezi další oblíbené, byť méně využívané varianty nábytku patří kovaný nábytek. Ten je sice na dotek studený, ale interiér dokáže odlehčit a vyzdobit. Mezi nábytek z přírodních materiálů patří ratanový nábytek. Ten se hodí hlavně do interiérů zařizovaných v přírodním duchu. Proutěný proplétaný nábytek má ovšem opět jednu drobnou nevýhodu a to tu, že se mezi výplety proutí drží prach, který nejde nijak vymést ani utřít. Přesto se jedná o oblíbený materiál. Působí totiž teple a tak trochu exoticky, takže je ideální pro zařízení lehce dovolenkové atmosféry interiéru.

Kategorie: Domov, Nezařazené

Komentujte