Dáme si do bytu…Ještě než si pořídíte jakýkoli nábytek nebo vybavení vůbec, musíte si nutně položit otázku, co vlastně použijete za materiál na podlahu. Výběr je opravdu široký, od PVC, přes v současné době masivně využívanou plovoucí podlahu, až po dřevo či bambus. Out nejsou ani svého času zatracované koberce, které mají také své přednosti a získávají si opět oblibu. Takže pokud si vybíráte podlahovou krytinu, musíte pečlivě zvážit všechna pro a proti materiálů, které jsou k dispozici.

V poslední době jednoznačně vedou laminátové plovoucí podlahy. Je to dáno jednak jejich nízkou pořizovací cenou, poměrně snadnou údržbou a pěkným vzhledem. V podstatě je plovoucí podlaha dostupná lidem všech platových skupin, záleží jen na vás, zda si pořídíte podlahu levnějšího typu, nebo nějakou luxusní variantu. Tato podlahová krytina má poměrně dlouhou životnost, výrobci běžně zaručují pět, deset a více let záruky podle kvality materiálu.

Pestrá je nabídka přírodních materiálů, které lze na podlahu použít. Tradičně je to dřevo hojně používané v minulosti. I dnes si najde poměrně velkou skupinu příznivců. Počítejte však s vyššími pořizovacími náklady, než je tomu u podlahy laminátové. Vedle dřeva můžete použít i korek. Hitem poslední doby je pak bambus. Přírodní materiály mají své přednosti, avšak většinou se nehodí do míst s větší vlhkostí. Proto tyto typy podlah nebudou tou správnou volbou pro kuchyně či koupelny.

V minulosti bylo v každém panelákovém bytě samozřejmostí linoleum. To je jeden z důvodů, proč na něj na delší dobu lidé zanevřeli. Dnes však linoleum, neboli PVC, zažívá svůj comeback. Bylo zdokonaleno a díky němu si můžete pořídit pěknou podlahu doslova za pakatel. Téměř dokonale dokáže imitovat dřevěnou podlahu nebo dlažbu. Solí v očích však zůstává pro ochránce přírody.

A nakonec je tu koberec. Ten má v interiérech své místo stálé. Těžko si lze představit byt či dům, kde bychom nenašli ani jediný kobereček. Nezastupitelné místo má např. v dětském pokoji. Je možné říci, že koberec oživí každý interiér, stačí jen zvolit vhodný typ, velikost a barvu.

Záleží tedy na vás a vašich finančních možnostech, který typ podlahové krytiny do bytu zvolíte. Pamatovat byste měli na to, že do různých částí bytu se hodí jiné materiály. Proto není na škodu poradit se s odborníkem. Ušetříte si tím případné omyly, a tak i peníze. A těch nemá dnes nikdo nazbyt.

Kategorie: Pokoje

Komentujte