Dětský pokojíček v novémJarní čas představuje období relativního poklidu. Vánoce se svým mumrajem jsou dávno pryč, Velikonoce většina lidí v našich zeměpisných šířkách až tak neprožívá a do dovolené je ještě daleko. Zkrátka ideální čas pro menší práce a přestavby v domácnosti. A protože na nikom nám nezáleží tolik jako na našich dětech, můžete se pustit třeba do zařizování či přestavby dětského pokojíčku.

Nejprve si ujasněte, komu pokojíček zařizujete či upravujete. Jiné nároky má dítě předškolní, školního věku nebo puberťák a dospívající. Navíc mnohdy mají rodiče ve zvyku říkat naše děti o potomcích, kteří třeba už dávno stojí na hranici dospělosti. Jen mamince a tatínkovi jaksi nedochází, že jejich „Petříček“ už dávno není malinký chlapeček. Ať je však vašemu dítěti kolik chce, vždy byste měli při zařizování jeho pokoje s ním spolupracovat. Koneckonců on v něm bude trávit většinu svého času, ne vy. Role rodiče se omezuje jen na korigování výstřelků a placení.

Podívejme se blíže na dětský pokojíček pro kojence a batole. Tady máte velkou výhodu v tom, že výběr téměř všech komponentů bude na vás. Děti v tomto věku si většinou nekladou podmínky a spokojí se vším, co jim předložíte. Ačkoli děti do jednoho roku i déle si většina maminek nejraděj nechává u sebe, tzv. na očích, není nijak neobvyklé ani pořídit jim již v tomto útlém věku vlastní pokojíček. Do takového dětského pokoje rozhodně patří postýlka. Ta by měla být dostatečně prostorná. Poměrně praktické je pořídit si k ní i kolečka, která vám usnadní manipulaci s ní. Postýlky lze pořídit v různých barevných kombinacích tak, aby ladily s osobním vybavením pokoje, a případně k nim ve stejném provedení dokoupit i přebalovací komodu a šatní skříň. Pokud máte malý byt, ideální je pořídit si chytré úložné prostory. Třeba pod postýlku apod. Veškerý nábytek by měl být navržen tak, aby odpovídal dětskému světu a aby si dítě mohlo odmalička dělat, co se dá, samostatně. Tzn. uklízet hračky i oblečení, mít k dispozici vlastní stoleček i židličku atd.

Samozřejmostí by mělo být pestré vymalování stěn, obrázky a mnohé další doplňky. Pro dětský pokojíček jsou ideální dětské záclonky. Zakoupit je můžete třeba s motivy pohádkových postaviček domácí i zahraniční provenience. Veselý dětský metr s obrázky pokojíček nejen rozveselí, ale díky němu budete mít vždy přehled, o kolik váš malý nezbeda zase vyrostl. Více viz bohaté internetové fotogalerie.

Kategorie: Pokoje

Komentujte