Kreativní školákův pokojTaké razíte heslo, že dítě musí zůstat kreativní a nejlépe po celou dobu školní výuky? Poté vězte, že jste na správné cestě. Zařídit pokoj, který bude podporovat kreativitu dítěte není nic těžkého. Navíc se mu bude v pokoji dobře učit i vyrůstat. Společně si projdeme neocenitelné rady, se kterými vykouzlíte kreativní školákův pokoj, který bude útulný. Vaše dítě si jej zamiluje.

Pokud máte více než jedno dítě, budete se muset vyrovnat s místem, které musí sourozenci chtě nechtě sdílet. Především když nastane období puberty, může vzájemná rivalita vyvrcholit. Pro to, abyste zachovali soukromí každého z nich a zároveň šetřili místem, tak si můžete pořídit rozkládací a multifunkční nábytek, který je pravděpodobně tím nejlepším řešením. Kdykoliv jej můžete přestavět, pokud se vašemu dítku nebude uspořádaní zamlouvat. A vězte, že nebude, s přibývajícími roky.

Nejdůležitějším faktorem je samozřejmě správný výběr postele. Pokud chcete, aby to vašemu dítěti druhý den myslelo, rozhodně nezapomeňte na kvalitní výběr roštu i matrace. Postel má samozřejmě vliv mimo energie také na záda. Vybírejte proto co nejpečlivěji. Dalším, druhým nejdůležitějším faktorem je výběr pracovního stolu s židlí. Vaše dítě v tomto prostoru bude trávit opět podstatnou část dne, zvláště, pokud tam bude počítač nebo notebook. Ideální je výškově nastavitelný stůl i židle. Dnes můžete koupit takové, které rostou společně s dítětem a jsou plně nastavitelné. Investice do nich se vyplatí. Byť je vysoká, ale vy nebudete muset kupovat co dva roky novou židli.

Do pokoje také umístěte jednu židli, na kterou si budete moci sednou vy, jako rodič. Například, když bude dítě potřebovat pomoci s domácími úkoly. Ale opět platí, pokud bojujete s místem, židli si můžete kdykoliv přenést z druhého pokoje.

Pro efektivní trávení volného času v pokoji můžete kreativní školákův pokoj vybavit také gymnastickým míčem, koberečkem apod. na kterém se bude dítě válet kdykoliv se mu zalíbí.

V neposlední řadě ještě zmíníme výběr barev. Volte vždy barvy neutrální. Platí to pro nábytek, stěny i ostatní vybavení. Nevybírejte agresivní barvy a oplátkou vám budou šťastné ratolesti.

Vybudujte svému dítěte kreativní školákův pokoj, který bude kvalitní a zároveň vzdušný. Časem se to projeví i na jeho studijních výsledcích. Na to si můžete vsadit!

Kreativní školákův pokoj

Kategorie: Pokoje, Zařizujeme byt

Komentujte