Renesance tapetTapety, v nedávné době ještě samozřejmá část interiéru, ztratily na určitou dobu své místo v našich domovech. Ale jako v oblasti oděvů zaznamenávají některé střihy, materiály a barvy své návraty, tak stejně i v bydlení vládnou staronové módní trendy přizpůsobené nárokům současného života. Totéž platí i o tapetách, které prožívají své znovuzrození. Jsou totiž poměrně cenově přístupné. Hýří barvami moderními designy, takže s nimi několika umnými volbami můžete během chvilky svůj domov proměnit k nepoznání, aniž byste museli vyhodit hromady peněz za nový nábytek či doplňky. Pokud máte rádi změny, chcete něco se svým interiérem udělat, pak je tapeta ta správná volba.

Tapety lze umístit prakticky do kterékoli místnosti v bytě. Kuchyně, koupelny, ložnice, dětského pokoje či předsíně. Samozřejmě, jako každá místnost v bytě slouží jinému účelu, tak je i potřeba volit jiné typy i barvy tapet. Do ložnice si rozhodně nikdo na stěnu nedá jásavé, syté, výrazné barvy. To by asi trvalo hodně dlouho, než by se mu v takovém prostředí podařilo usnout. Naopak jemné odstíny barev navodí tu správnou klidovou atmosféru. Tapeta může mít i vzory. V současné době jsou in jak ty květinové, tak geometrické. Takže záleží jen na vás a vašem vkusu.

Do kuchyně se hodí barvy tapet žlutá, jemně zelená, khaki, okrová. Místnost zútulní, prohřejí, budete se v ní cítit dobře. Jen v takovém prostředí si pak dosyta pochutnáte na připraveném jídle. Tapeta může ladit i s kuchyňskou linkou, kterou lze popřípadě dotónovat pomocí samolepicích dekorů.

Vděčné jsou tapety do dětských pokojů. Mohou doprovázet vašeho potomka od nejútlejšího věku až na práh dospělosti. Do miminkovského pokojíčku jistě patří medvídci, ovečky, mráčky a obláčky, andělíčci a podobné motivy ve spojení se žlutou, bledě modrou či růžovou barvou podle toho, komu je pokojíček určen. Jak bude dítě dospívat, medvídci postupně vymizí. Už brzy, v mladším školním věku, se stanou nevhodnými. A tak nastoupí spíše barevné tapety s geometrickými tvary, které dobře odpovídají rozervanosti dospívajících. A na prahu dospělosti, kdy pokoj začne patřit studentovi, zaznamenají tapety opět změnu. Jejich podoba pak už závisí na naturelu vašeho potomka.

Pokud si s vybráním vhodné tapety do bytu nevíte rady, nebojte se požádat o radu odborníka. Někdy to ani nic nestojí. Inspirovat se lze také ve fotogaleriích na internetu. I tam můžete narazit na podobně dispozičně řešený pokoj zařízený ve stejném duchu jako ten váš.

Kategorie: Pokoje

Komentujte