Starý byt v novém hávuKoukáte tak na svůj byt či dům a jde vám hlavou, že by to potřebovalo změnu. Dlaždičky v kuchyni i koupelně jsou už zašlé a po několik letech používání pro vaše oči ohrané. Skříně už dávno ztratily na svém lesku a obývací pokoj, tato reprezentativní prostora, je šedivý a potřeboval by změnu. Kde ale na ni vzít, když není odkud brát? Existují však jednoduché způsoby, jak svůj byt obléci do moderního kabátu a zase tak moc neutratit.

Jednou z možností, jak dodat starým povrchům šmrnc, jsou samolepící folie a obrázky. Prodávají se ve velkém množství dekorů, takže není problém vybrat ten pravý na nemožné kachlíky z koupelny, stejně jako na dvířka od kuchyňských skříněk či dveře. Vhodné dekorace na stěnu oživí obývací pokoj, dodají šmrnc ložnici a pěkné obrázky zase během chviličky pomohou vyzdobit dětský pokoj.

Trápí vás prosklené dveře, které nezajišťují dostatek soukromí? Nebo chcete nějakým způsobem zastřít prosklená dvířka sprchového koutu? Pak speciálně pro vás jsou určeny samolepící folie vitrážového typu. Sklo ozdobené jako vitráž gotické katedrály už není žádný problém. Pozor je však dát na vhodnost zvolených motivů. Ty by měly vždy pečivě zapadnout do ostatního zařízení bytu.

Obývací pokoj můžete lehce oživit pomocí pár drobných změn. Nemusíte měnit sedací soupravu a křesla. Stačí jim jen pořídit nové potahy. Promění je to k nepoznání. Pokud přidáte pár šikovných polštářků s těmi správnými potahy, jež doplní, ale zároveň oživí ostatní vybavení, bude váš obývací pokoj jako nový. Své udělá také vhodně zvolený obraz, plakát či tapeta.
Nejen jarně rozveselit můžete i své květináče s květinami. Stačí jen koupit pestré obaly. Pokud však chcete raději popustit uzdu své vlastní fantazii, můžete si své květináče pomalovat akrylovými barvami či použít ubrouskovou techniku a získat tak úplně originální, vlastní nádoby na květiny.

Máte pocit, že háčkování, výroba krajek, paličkování a pletení už je pasé a zastaralé? Kdepak. Pokud máte šikovné ruce, trpělivost a nápaditou hlavu, můžete svůj byt proměnit k nepoznání řadou doplňků vlastní výroby. Hitem poslední doby je pak patchwork, díky kterému se váš byt rozzáří všemi barvami. Zároveň budete mít jistotu, že ani kousek látky ve vaší domácnosti nezbude na zmar. Tomuto umění se lze naučit v některém z kurzů, jejichž termíny a místo konání si lze najít na internetu. Existuje i bohatá literatura.

Kategorie: Pokoje

Komentujte