Místo pro šitíZdá se vám šílené pořizovat si v jednadvacátém století šicí koutek? Tak takhle to rozhodně není. Jistě, štupování ponožek zcela vyřadily z našeho zájmu kvalitní, levné a snadno dostupné modely. Vždyť kdo by věnoval tolik úsilí opravě starých ponožek, když za pár korun může mít nové. Avšak i v konzumní společnosti se stále více lidí navrací k tradičním ručním pracím, jako je pletení, háčkování, šití a vyšívání. Objevují tak dávno zapomenuté tvůrčí činnosti.  Ovšem i v případě, že usedáte jen sem tam k přišití utržených knoflíků, k opravě povoleného švu na sukni a podobným drobnostem, nebude na škodu vám ani vašemu dílu, když si k němu vyhradíte stálé místo.

Najít si v domácnosti místo na šití s sebou nese mnohé výhody. Předně už nebudete muset neustále pochodovat po bytě s jehlou v ruce a všude možně posedávat. Pamatujte zejména na dostatek prostoru a hlavně světlo. Dobrý světelný zdroj vám nejen ulehčí práci, ale také ochrání váš zrak. Nejlepší je přirozené denní světlo. Z umělých pak vyzařované klasickými žárovkami. Protože většina z nás má pocit, že peněz nemá nazbyt, volíme tzv. žárovky úsporné. Světelný zdroj však naštěstí dnes nemusí být jen funkční, ale také stylově vypadající. Užitečnost a pěkný vzhled se nevylučují.

Vsadit byste také měli na kvalitní techniku. Dobrý šicí stroj vám dokáže ušetřit obrovské množství práce, a tak se rozhodně vyplatí do něj investovat. Myslete i na to, že když šicí stroj zrovna nebudete potřebovat, je nejlepší jej uložit do praktického kufříku a dát někde, kde nebude překážet. Také si ho můžete vzít kamkoliv s sebou. Nejen šití, ale také vyšívání má své stálé příznivce. Pokud vás právě tato činnost láká a rádi byste si ozdobili svůj interiér záclonami s originální výšivkou, pořídili si krásnou výzdobu do dětského pokoje, ale nevěříte svým schopnostem, pořiďte si vyšívací stroj. Skrze USB port si můžete originální vzory stahovat z internetu.

K šití, vyšívání, pletení a háčkování si nezapomínejte pořídit kvalitní sezení. Jen proto, že ráda vyšíváte, nemusí nutně trpět vaše záda. U své židle nemusíte mít opěrky, ale nutná je dobrá opora zad, např. polohovatelná, výšková nastavitelnost a v neposlední řadě kolečka, díky nimž nebudete muset neustále vstávat ze židle. Dobrá židle určená pro tuto činnost nemusí vůbec být drahou záležitostí. Upřednostněte však kvalitu před cenou. Vaše zdraví za to stojí.

Kategorie: Práce v domě

Komentujte