Moderní úklidJe na světě asi jen velmi málo jedinců, kteří by o sobě řekli, že rádi uklízejí. Nejenže se tato nenáviděná činnost musí provádět prakticky pořád, ještě ke všemu existují vyexponované části roku, kdy je potřeba provádět jakési speciální mega úklidy. Je jasné, že se jedná zejména o vánoční a aktuální jarní úklid. Pokud se chcete pustit do jarního úklidu a přitom se nesedřít, tady je pár tipů na usnadnění práce. Ideální samozřejmě je, zaplatit si někoho, kdo celou práci udělá za vás, ale bohužel, to si může dovolit jen málokdo.

Možná se vám zdá, že se dnešní době dělá ze všeho věda. Pomalu to začíná vypadat, že člověk bude muset mít vysokou školu i na to, aby mohl dělat uklízečku. Tyto představy jsou samozřejmě dosti přehnané. Pravdou však je, že použitím správných přípravků i nástrojů si můžete celý proces úklidu nebývale zjednodušit. Opravdovým zázrakem v oblasti uklízení je mikrovlákno. Utěrky z mikrovlákna totiž dokáží efektně odstraňovat nečistoty, pohlcovat bakterie, a tak nemusíte strávit hodinu leštěním jedné kachličky.

Utěrek z mikrovlákna je více druhů. Jsou určeny pro různé části bytu a zpravidla  se liší barvou. Jiný typ utěrky z mikrovlákna je vhodný do kuchyně, kde účinně i bez chemických přípravků odstraňuje mastnotu, ale také třeba pohlcuje bakterie z kuchyňské desky, kde pracujete například se syrovým masem. Schopnost pohlcovat bakterie a uzavřít je uvnitř mikrovlákna oceníte zejména v koupelně, která je doslova semeništěm bakterií. Existují i speciální typy utěrek z mikrovlákna pro mytí podlah i běžnou péči o ostatní části bytu či domu.

Protože samozřejmostí moderního bydlení se staly nejrůznější druhy podlah, ať už laminátové nebo dřevěné, rozhodně si domů pořiďte nějaký šikovný mop, se kterým bude údržba podlahy mnohem jednodušší. Mopů je opět celá řada, záleží na vašich preferencích. Výhodu však je, pokud má nastavitelnou výšku rukojeti, kterou lze zároveň i úplně složit, pokud se mop nepoužívá, i pokud má výkyvnou hlavici, díky které se bez problémů dostanete do všech koutů domácnosti. I pod nábytek.

Vynikajícími pomocníky jsou i vhodné čisticí prostředky, které rovněž dokáží celý úklid zkrátit. Při jejich výběru byste však měli dbát i na jejich šetrnost k životnímu prostředí. Samozřejmostí v každé domácnosti by měl být vhodný přípravek na okna, dále prostředky na mytí podlah (zejména laminátových, které se jen špatně snáší s přílišnou vlhkostí), antibakteriální prostředky k údržbě koupelny a WC a pak zejména ty, které vám pomohou v boji s všudypřítomnou mastnotou v kuchyni.

Kategorie: Práce v domě

Komentujte