Boj proti hmyzuLéto je bezpochyby nejkrásnějším obdobím roku pro většinu z nás. Na druhé straně ale právě do této doby spadá největší „invaze“ hmyzích „obtěžováků“. Nejtypičtějším příkladem jsou komáři. Je jedno, jestli je suché léto, nebo zase hodně prší či co. Komáři jsou věční a dokáží nám znepříjemnit život prakticky až do začátku zimy. Abyste si však mohli užít romantiku krásného letního večera s rozsvícenou lampou, napínavou knihou a čerstvým vzduchem vanoucím z otevřeného okna, musíte pro to něco udělat. Pořídit si chytré pomocníky, kteří vás před invazí bzučících, pískajících a bodajících potvůrek uchrání.

Nejjednodušší ochranou jsou sítě do okna. Díky nim prožijete tu část roku, kdy je hmyz „při životě“, v pohodě. Pokud si pořizujete nová okna (ať už plastová nebo euro), můžete si k nim sítě do oken rovnou přikoupit. Jsou nataženy ve speciálním kovovém rámu a snadno je do oken připevníte. Na zimu je zase jednoduše sundáte a uklidíte třeba do sklepa. Levnější variantu představují volně prodejné sítě do oken, které si můžete koupit v každé prodejně s domácími potřebami v podobě malého balíčku. Po rozbalení je jednoduše do oken nalepíte.

Sítě do oken jsou fajn, ale přeci jen brání ve volné manipulaci s oknem. Pokud potřebujete například vytřepat prachovku, máte smůlu. Totéž platí třeba o mytí oken. Síť musíte sundat, a v případě té z obchodu tak i zničit. Proto mnozí dávají přednost speciálním směsím odpuzujícím komáry, které se po zapojení do zásuvky uvolňují do vzduchu. Pracují na stejném principu jako osvěžovač vzduchu. Mohou to být nejrůznější tablety anebo tekuté směsi uložené v zásobnících, které připojíte k jednoduchému zařízení, jež se zapojuje do elektrického zdroje. Mnohdy je ale sporný vliv takovýchto přípravků na zdraví, např. dětí. Použít můžete i spreje, jež jsou běžně k dostání v drogeriích.

Pro romantické letní večery jsou jako stvořené svíčky proti komárům. Díky nim zabijete dvě mouchy jednou ranou. Zbavíte se nepříjemného hmyzu a ještě si vytvoříte romantickou atmosféru. Pozor však na to, abyste neopatrným zacházením nezapříčinili požár. Kouř z ohně sice také odpuzuje komáry, ale za takovou cenu o to nejspíše nebudete stát. K zahození nejsou ani repelenty, které ale nemohou zabránit nepříjemnému bzučení, jež komáři vyluzují a které je mnohdy horší, než samotné bodnutí. Dokáže vytrhnout ze spaní i toho nejzavilejšího spáče.

Kategorie: Zahrada

Komentujte