Jak nejlépe posekat trávníkTatam jsou doby, kdy se tráva sekala jen kosou nebo žala srpem. Již několik desetiletí má člověk k ruce šikovnější pomocníky. Ti jsou ale rok od roku dokonalejší. Nevěříte? Výčet věcí, které sekačky na trávu dovedou, se stále rozšiřuje. Absolutním hitem v sekání trávy jsou pak „traktůrky“, které vám nejen ušetří namáhavou práci, ale mají i daleko širší využití. Pokud jste nadšenec, můžete se s nimi zúčastnit i závodů.

Vybíráte-li sekačku, berte to jako důležitou investici, a proto k celé záležitosti přistupujte zodpovědně. Základem je informovanost v oboru, Jistě, v obchodě by vám měli být schopni fundovaně poradit, ale většinou jim jde jen o to prodat, co mají zrovna na skladě. Proč by se obtěžovali s tím vám doporučovat nějaký model, který nevedou. Proto je pravidlem číslo jedna pro případ, že si chcete pořizovat sekačku na trávu, vědět alespoň zhruba, co chcete. Má to i další výhody. Pokud přesně víte, co hledáte, můžete nakupovat po internetu, a ušetřit tak pěkné peníze.

Sekaček je velké množství typů, ale ve skutečnosti máte na výběr mezi různými druhy pohonu. Proto si můžete pořídit sekačku elektrickou, anebo dát raději přednost benzínové. Lze také využít kompromisu a pořídit si tzv. sekačku hybridní. Toto jsou v podstatě tři základní typy, ale existují ještě další. Řídit se můžete také tím, co sekačka dovede. Zdaleka už totiž nejde jen o sekání trávy. Některé modely totiž umí zpracovat i posečenou trávu na drť, kterou promění v hnojivo. Zároveň tak ušetříte sílu i finance, co se týče zavlažování zahrady, protože drť pomáhá udržovat v trávníku vodu, která nemůže tak snadno vyschnout. V neposlední řadě vám odpadne problém „kam s ním“, který již před lety nadhodil Jan Neruda, tzn. co dělat s posečenou trávou. Některé typy sekaček oceníte i na podzim, kdy se hrabe listí. Umí ho totiž účinně vysát a vám odpadne zase jedna nepříjemná a mnohdy sisyfovská práce. Sekačky se umí také přizpůsobit takové rychlosti, která odpovídá vaší chůzi, což samotné sekání trávy opět zlehčuje tomu, kdo tuto činnost musí vykonávat. Nejkomfortnější pro rozlehlé travnaté plochy jsou „traktůrky“, ke kterým lze dokoupit bohaté příslušenství pro ještě snadnější práci. Pořídíte-li si takto výkonnou sekačku, už vás nejspíš nepřekvapí, že se váš potomek do jindy tak neoblíbené práce jen pohrne. Váš sen o dokonalém trávníku máte na dosah ruky. Chce to sáhnout jen po tom správném stroji.

Kategorie: Zahrada

Komentujte