Jarní čas květinNa zahradě, v domě i v bytě je právě na jaře ten pravý čas pustit se do pěstování květin, ale třeba i užitkových rostlin. Ať se ocitnete doslova v jakémkoli obchodě, všude narazíte na květináče s venkovními i vnitřními květinami nebo na stojany se semeny. Jaro zkrátka přeje novému životu, i tomu rostlinnému.

Marná sláva, květiny jsou přeci jen nejhezčí dekorací bytu, domu a zahrady. Žádné dílo vytvořené člověkem, sebekrásnější obraz je nedokáží překonat. Možná patříte k řadám těch, kteří i přes opravdovou snahu veškerou květenu ve svém domově záhadným způsobem zahubí. Pro vás je jediná rada. Nepropadejte panice a věřte si. Žádný učený z nebe nespadl. Každá květina si žádá své a vy jednoduše musíte přijít na to, co to je. Některá chce více světla, jiná více vody. Znáte to. Ne nadarmo bývají ženy přirovnávány ke květinám.

In jsou v interiérech v poslední době orchideje. Vypadají krásně a elegantně, jejich údržba je poměrně snadná a navíc zosobují kousek luxusu a voní dalekými kraji. Kdo by si ze svých mladých let nevzpomněl na odvážné lovce orchidejí, kteří tyto vzácné rostliny přiváželi za dobrodružných událostí z dalekých krajů. Orchideje jsou královnami barev. Proto je velmi snadno sladíte s ostatním vybavením pokoje. Bílá, žlutá, fialová, růžová, hnědá nebo v různých barevných kombinacích, to vše může vaše orchidej být.

Pokud jste propadli kouzlu květin, vynikající je rezervovat si některý z víkendů a vyrazit do nějakého arboreta. Nejenže to bude poučné, ale ve většině takových institucí máte možnost po prohlídce si zakoupit i vybrané rostliny. Mnohdy si odnesete i cenné rady do začátku o tom, jak o rostlinu pečovat.

Do kuchyně jsou pěknou ozdobou a zároveň užitečnými pomocníky při vaření bylinky v květináčích. Petržel, libeček, bazalka, oregano, máta a mnohé další umístěné v truhlíku na okně jsou stoprocentní zárukou toho, že vám při vaření nikdy nebudou tyto pochutiny chybět. Díky nim můžete připravit originální jídla vytříbených chutí. Navíc budete vypadat jako opravdoví profesionální kuchaři.

Ať už si pořídíte květiny nové, nebo prostě jen připravíte na jarní sezónu ty, které už doma máte, rozhodně byste je mohli obléci do nového kabátu. Tzn. přesadit do nové zeminy, pořídit kvalitní hnojiva a hlavně pořídit pestré obaly na květináče. S jejich pomocí totiž teprve dodáte svému domovu tu pravou jarní atmosféru. Jejich pořizovací cena není vysoká, a tak nic nestojí v cestě tomu, pustit do svého života trochu barev.

Kategorie: Zahrada

Komentujte