Zahrada jako místo pro hry a zábavuKaždý majitel domku se zahradou jistě chce, aby právě ta jeho „garden“ patřila k těm nejkrásnějším v okolí. V honbě za pečlivě posečeným trávníkem bez jediné květinky, krásnými květinovými záhony, luxusním zahradním posezením a mnohými dalšími věcmi, které nejlepší zahrada v okolí nutně musí mít, často zapomínáme na děti. Navíc mnozí si domek se zahradou pořizují právě kvůli nim. Aby byly stále na čerstvém vzduchu a mohli se dosyta vyřádit. To ale mnohdy na luxusní zahradě, která jakoby patřila do milionářské čtvrti, nejde. U dětí totiž musíte počítat s tím, že při hře dokáží zničit i to, nad čím jste strávili hodiny práce. Na druhé straně je lepší, dovádějí-li vaše děti o prázdninách na zahradě, než kdyby vysedávaly doma u televize nebo počítače.

Vaše zahrada se může stát doslova rájem pro vaše potomky, ať už jsou úplně maličcí, nebo s nimi tříská puberta. Ti nejmenší ocení, když jim pořídíte pískoviště, kde mohou dát průchod své fantazii. Pokud ho navíc opatříte krytem, budou si na něm vaše děti moci hrát, i když sluníčko vykoukne jen na chvíli z mraků, ze kterých jinak neustále prší. Pokud chcete investovat do svého „špunta“ trochu více a zároveň máte na zahradě dostatek prostoru, pořiďte mu i skluzavky a zahradní domeček. To bude teprve ta pravá zábava.

Starší děti zase milují sporty všeho druhu. Navíc mnohé z nich jsou určeny pro více hráčů, a tak můžete společně při hře utužovat rodinné vztahy. Pořízením minikoše získáte možnost zahrát si každý den alespoň chviličku basketbal. Pořizovací náklady jsou celkem nízké. Oblíbený je také pétanque. Tato původem francouzská hra je dnes oblíbená na celém světě. Letní podvečery jsou také jako stvořeny pro minigolf. I při této hře si užijete spoustu zábavy nejen v kruhu rodinném, ale i s přáteli. Nenáročné je i frisbee, stačí k tomu jen kousek zeleného trávníku. Nezapomeňte ale, že jeho vzhled už asi nebudete tak dokonalý jako před tím.

Zahrada je ideálním místem pro mnohé hry a sporty. Záleží jen na vás, jak moc budete chtít změnit její vzhled. Existují pohybové aktivity, pro které opravdu stačí jen kousek travnaté plochy. Pošlapaná tráva se časem vzpamatuje a za chvíli nikdo ani nepozná, že nedávno zde proběhl napínavý zápas mezi vámi a dětmi třeba ve vybíjené. Jiné sporty a hry změní vzhled vaší zahrady. Ať už je to třeba zmiňovaný minigolf, nebo mnohé jiné. Záleží ale jen na vašem uvážení.

Kategorie: Zahrada

Komentujte