Elegantní skloSklo v interiérech rozhodně neudělá ostudu. Naopak, je velice elegantní. Má širokou škálu použití. Své místo si najdete jak v koupelně, tak v kuchyni, jídelně či obývacím pokoji. Možná namítnete, že působí studeně, je chladné na dotek a také málo odolné vůči poškrábání či rozbití. Ale nemusí tomu tak být. Chce to volit správné kombinace materiálu, ale i barvy, doplňky atd. Zkrátka všechno má svá pro i proti. Vyzdvihněte tedy u skla klady a minimalizujte zápory.

Nezastupitelné místo má sklo v knihovnách. Díky němu jsou knihy pěkně schovány za dvířky, ale přesto jsou dobře viditelné a kdykoli k mání. Navíc to s sebou nese snadný úklid. Od prachu není třeba očisťovat každý titul jednotlivě. Pokud máte některé knihy, které často používáte, a bylo by tak pro vás nepraktické si pro ně neustále chodit do knihovny s prosklenými dvířky, pořiďte si pár poliček, kde umístíte právě takové „bestsellery“. Budete je mít stále po ruce.

Sklo se také používá při výrobě stolů, zejména na svrchní desku, i když skleněné mohou být i jeho nohy, pokud budete chtít. Pravda je, že jako jídelní stůl ten skleněný není příliš praktický. Jestliže se o něj při jídle jen trochu opřete, nepříjemně to studí. Navíc pokud máte nad stolem umístěn zdroj světla, to se v něm odráží a nepříjemně sedící oslňuje. Počítejte také s tím, že údržba – úklid je sice snadná, ale je potřeba ji provádět i několikrát za den. Na skle je totiž vidět každá kapka, která na něj dopadne.

Velmi elegantně a působivě vypadají skleněné konferenční stolky. Dobré je zkombinovat je s jinými materiály, zejména s chladným kovem. Pořídit si však můžete i skleněný televizní stolek. Hitem posledních let jsou pak pracovní stoly z tohoto materiálu, zejména stolky pro laptop. Ty mohou být jednoduché, prosté, ale i třeba různě zdobené, tvořené z barevného skla či skla s motivem. Záleží na každém, co se mu líbí a jak má zařízen ostatek pokoje.

Sklo si nachází své nezastupitelné místo i v koupelně. Např. jako výplň dveří sprchového koutu. Pro tento účel se však nehodí skla čirá, neboť je na nich vidět každá zaschlá kapka vody a výsledný efekt je nepěkný. Lépe je tedy volit skla zabarvená, neprůsvitná.  Může však chránit i dřevěný nábytek umístěný do koupelny atd. Má zkrátka široké spektrum využití. Takže pokud hledáte něco vkusného, elegantního, co by dodalo vašemu bytu šmrnc, sklo je přesně to, co hledáte.

Kategorie: Zařizujeme byt

Komentujte