Kam s počítačemKaždý z nás potřebuje mít ve svém domově alespoň malý pracovní prostor. Je jedno, jestli jste dělnického povolání, nebo nikoli. Nějaké to vyřizování písemné pošty, stejně jako e-mailů se vždycky najde. Proto by měla mít alespoň malá pracovnička své místo i v tom nejmenším bytě. A protože žijeme v jedenadvacátém století, bude mít nutně v naší mini pracovně místo i počítač. Pro někoho ďáblův přístroj, pro jiného nejlepší přítel, ale pro nás všechny nezbytný pomocník v dnešním světě.

Umístit v malém panelákovém bytě, ale i v novostavbě počítač může představovat docela problém. A nemusí to být nutně dáno jen nedostatkem místa. Problém může být v tom, že do určitým způsobem navržené místnosti se počítač mnohdy nehodí, někdy působí dokonce zcela rušivě. Řešením může být používání notebooku, který jednoduše, když na něm nepracujete, složíte. Ne všichni jsou však v domácím prostředí ochotni pracovat na notebooku. Ten ochotně nosí do práce a na cesty, doma však chtějí klasický počítač. Ačkoli LCD monitory ušetřily velké množství místa, ale i ostatní nezbytné součásti včetně tiskáren, scannerů či multifunkčním zařízení mají čím dál menší rozměry, i tak zaberou docela dosti místa. Řešením může být speciálně navržený nábytek, který jednoduše počítač do nejmenšího detailu uschová ve svých útrobách, když jej nepotřebujete, a naopak vám bude plně k dispozici, když na něm budete chtít pracovat.

Speciálně navržené skříně na počítač mají vyřešeny i přívod na kabely, a to speciálním otvorem ve stěně skříně. Dvířka skříně nejčastěji tvoří žaluzie, které jednoduše vytáhnete, jestliže potřebujete pracovat, a zase zaděláte, když nebude počítač v provozu. Takovéto uložení PC má i další výhody. Oproti běžným psacím stolům se počítač mnohem méně zapráší a vy tak ušetříte i na jeho údržbě. Nehledě na to, že ráz vašeho pokoje zůstane zachován bez rušivých vlivů moderní techniky. Na škodu není ani si pořídit chytré stolečky pod laptop, které jsou rovněž maskovány jako skříňka a v případě potřeby jsou vám k dispozici. Tato chytrá řešení jsou ideální zejména pro malé byty, neboť pracovna zabírá místo jen v případě, že je používána.

Pokud toužíte po klasickém psacím stole či stole pro PC, ale nemáte na něj doma místo, řešením může být rohový typ. Ten využije většinou nezužitkovaný prostor, proto se bez problémů vejde i do malého nebo dispozičně špatně řešeného bytu. Zkrátka na každý problém existuje řešení, chce to jen trochu představivosti.

Kategorie: Zařizujeme byt

Komentujte