Kam ubytovat své hostyJen málokdo má ve svém domově tolik prostoru, aby si mohl dovolit speciální pokoj pro hosty. Většina z nás musí otázku, kam svou návštěvu uložit, řešit poněkud komplikovaněji. Nejčastěji se celá věc vyřeší tak, že je návštěvě dán k dispozici na dobu pobytu obývací pokoj. Ten je však třeba pro tyto případy dopředu připravit.

Neocenitelným pomocníkem jsou už po několik desetiletí rozkládací sedačky. Díky nim získáváte několik míst pro spaní, přitom vám to nezabere v domácnosti tolik místa. Sedací soupravy mohou poskytovat opravdu komfortní poležení, také se nemusíte bát, že by od vás návštěva odešla celá rozlámaná a popřípadě vás ještě pomluvila. Mnozí dokonce používají sedačku na spaní běžně i sami pro sebe (např. v malých bytech).

Originálním řešením pro nenadálé návštěvy jsou nafukovací lůžka. Jejich největší přínos spočívá v tom, že postel v podobě malého balíčku máte jednoduše schovánu někde ve skříni a teprve v případě potřeby jej jednoduše vytáhnete, nafouknete i ustelete. Existují varianty jedno i dvoulůžkové. Ideální jsou do dětských pokojů. Děti si tak mohou nechat přespat u sebe své kamarády.

V dětských pokojích existuje ještě jedna varianta, jak si zajistit místo pro spaní pro hosty. Jednoduchá přistýlka chytře schovaná pod lůžkem, na kterém dítě spí. Je vytvořena stejně jako úložné prostory pod postel, jen místo šuplíku se jedná o místo pro spaní. Opět její největší výhodou je, že pokud ji zrovna nepotřebujete, nezabírá vůbec žádné místo.

Nejlepší je, pokud máte zvláštní pokoj určen pro pobyt hostů. Tady můžete zcela popustit uzdu své fantazii a zařídit ho tak, aby zde návštěva měla vše, co potřebuje. V první řadě je to dostatek míst pro spaní. Určitě nějaká postel, nejlépe dvoulůžková, a pak ještě rozkládací gauč nebo křesla, to pro případ, že by návštěva byla početnější. Dále nějaké skříně, kam si může uložit své oblečení. A pokud se vejde i stůl a židle. Rozhodně byste se měli vyvarovat toho, aby se pokoj pro hosty stal snůškou nábytku, který se už nikde jinde nehodil. Postel, gauče, křesla, skříně, stoly i židle by měly působit jednolitě, měly by tvořit celek. Pokud bydlíte v rodinném domku, ideální je věnovat hostům podkrovní pokoj. Jednak zde budou mít dostatek soukromí, protože se prostor jim vymezen bude nacházet v odlehlejší části domu, jednak podkrovní pokoje patří k těm nejkrásnějším a nejromantičtějším. Možná se vám ale tu nejhezčí místnost v celém domě nebude chtít pro hosty obětovat.

Kategorie: Zařizujeme byt

Komentujte