Postýlka pro vaše dítěJste v radostném očekávání, a tak je ten nejvyšší čas poohlédnout se po nějaké výbavě do dětského pokojíčku. Je pravda, že se sice říká, že by se dopředu nemělo nic kupovat, ale alespoň základní věci mít musíte. Po návratu z porodnice nebude čas ani chuť cokoli zařizovat. Základním kusem nábytku, který rozhodně musíte s předstihem pořídit, je dětská postýlka. Do ní pak vhodnou matraci.

Stejně jako jiných druhů zboží i postýlek je na trhu nepřeberné množství. Tvary, typy, velikosti, funkce, to vše musíte při jejich koupi brát v potaz. V zásadě existují jen dva základní rozměry postýlek, a to délky 120 a 140 cm. Rozměry nejsou na úkor kvality. Jde jen o to, jak dlouho chcete, aby vaše dítě v postýlce spinkalo. Přeci jen zábrany kol dokola vám dávají lépe spát, protože se o malého nezbedu nemusíte tolik bát. V postýlce může váš potomek klidně spinkat až do tří let. Pokud máte takovéto záměry, pak si rozhodně pořiďte postýlku větších rozměrů.

U některých typů postýlek jde stáhnout dolů čelo postele. To pro dobu, kdy už vaše dítě nebude úplně malinké a bude chtít samostatně postýlku opouštět. Na druhé straně se tím však ruší ochranná funkce, kterou postýlka v první řadě má. Lépe je pořídit si takový typ, u něhož nejde stáhnout celá bočnice, ale jen vyndat pár šprušlí. Děťátku tak zůstane při spánku jeho bezpečí zachováno, zároveň bude moct vyrazit na výlet, kdykoliv se mu to zlíbí. Existují i speciální typy postýlek, z kterých pro větší děti vytvoříte postel. Jejich obliba však není příliš vysoká. Většina rodičů raději svým dětem koupí rovnou novou postel. Pod postýlku je rovněž možné pořídit úložný prostor.

Postýlek se vyrábí nepřeberné množství. Přes klasické dřevěné z břízy, buku, dubu či smrku, až po moderní z kvalitního lamina. Existují výrobci postýlek, kteří jsou na trhu opravdovými jedničkami a jejichž výrobky jsou zárukou kvality. Na postýlce byste rozhodně neměli šetřit. Raději přidat finance a koupit kvalitní zboží než naopak. To ovšem neznamená, že musí takové zboží stát horentní sumy. Ničím neobvyklým není ani zdobení postýlky nejrůznějšími motivy, ať už vyřezávanými nebo kreslenými. Vybavení dětského pokojíčku by rozhodně mělo být nápadité a pestré. Cit pro krásu je třeba rozvíjet od nejútlejšího věku. Do postýlky pak nezapomeňte pořídit pěkné peřinky a něžné povlečení, aby se malý drobeček na světě cítil dobře. Skoro jako  bříšku.

Kategorie: Zařizujeme byt

Komentujte