Studentský pokojDěti rostou rychleji, než by se rodičům líbilo. A tak velice záhy vyvstane nutnost zaměnit vybavení dětského pokoje za studentský nábytek. Není to žádná hračka. Takový pokoj totiž musí poskytovat dostatek prostoru pro všechny činnosti, které musí studenti nejrůznější studijních oborů provádět. Zároveň se však během chvilky musí umět proměnit v milé útočiště pro chvíle odpočinku, relaxace a sladkého nicnedělání. Čeho se tedy při výběru zařízení studentského pokoje držet?

Obecně se do studentských pokojů hodí nábytek bez zbytečných hran a ostrých rohů. Upřednostnit byste proto měli dřevo se zaoblenými rohy. Nábytek však musí být zároveň skladný, poskytovat dostatek úložných prostorů, ale zase moc nepřekážet. A také ho musí být možné snadno přestěhovat (k tomu slouží praktická kolečka), rozložit či složit (a získat tak nový prostor či nové funkce).

Základem celé místnosti by měla být postel. Na té není dobré šetřit. Pozornost věnujete také jejímu umístění. Tabu by měl být pro postel prostor v blízkosti dveří, okna či ústředního topení. Naopak umístění v rohu místnosti navodí potřebné zklidnění. Vedle postele je pak nezbytná skříň. Nejlepší je kombinace šatní skříně s policovými díly na trička i jiné drobné věci. Skříň by měla být dostatečně hluboká a měl by před ní být ponechán dostatečný prostor, aby k ní byl snadný přístup. Pokud je váš byt spíše malý, hodně místa dokážou ušetřit posuvné dveře.

Protože studenti musí část svého dne věnovat studiu, je nezbytné jim pořídit vhodný pracovní stůl a židli. Zejména židli byste měli věnovat pozornost, protože je v zájmu zdraví vašeho potomka, aby při práci správně seděl. Lidé dnes stráví před počítačem hodiny a hodiny času, proto není divu, že civilizačních nemocí přibývá. Správné sezení může napomoci je eliminovat. Raději si tedy za židli připlaťte. Měla by být výškově nastavitelná, mít dostatečně vysokou opěrku a také područky.

Pozornost byste měli věnovat také barvám, které do pokoje svým potomkům umístíte. Tmavé barvy, navozující smutný a sklíčený pocit, rozhodně nejsou vhodné. Lépe je volit světlé, veselé, pastelové barvy. Ani výrazné křiklavé barvy nejsou dobré, protože ke studiu je potřeba klid a ten dynamické odstíny rozhodně nenavozují.  Zapomenout nesmíte na sladění s kobercem a ostatními doplňky pokoje. Do barev může být oděn i nábytek Pokud si sami nevíte rady, poraďte se s odborníkem.

Kategorie: Zařizujeme byt

Komentujte