Závěsné WCTaky na novinky a „výstřednosti“ v životě moc nedáte?  A když se řekne závěsné WC, je to něco, na co byste si za žádnou cenu nesedli? To byste se raději … Ale v tomto případě se o žádnou výstřednost nejedná. Závěsné WC s sebou nese mnohé výhody. Možná budete překvapeni, že záhy dojdete k závěru, že klasické WC už je jaksi mimo hru.

Závěsné WC totiž vypadá nebývale esteticky. Moderní vzhled spolu s velkou mírou praktičnosti, to je to, co přesvědčí většinu zákazníků pro tuto volbu. Týká se to zejména splachování. Klasická splachovadla jsou totiž hlučná, což pociťují nepříjemně zejména lidé žijící v panelových domech. U závěsného WC je splachovací nádržka ukryta ve stěně. To s sebou nese nejen odstranění hluku, ale i mnohem jednodušší úklid. Čím méně je toho vidět, tím méně toho budete uklízet.

Závěsné WC oceníte i při úklidu. Stačí jen otřít místo okolo mísy, provést pravidelnou očistu mísy a máte hotovo. Žádné záhyby, žádná těžko dostupná místa, žádné hodiny a hodiny piglování. A v tom je závěsné WC nejvíce moderní. Času nemá nikdo nazbyt, proto je snadná údržba a úklid největším lákadlem nejen u záchodů.

Závěsné WC s vhodným zabudovaným splachovadlem je také výhodné, co se týče úspory vody. Buď si můžete pořídit model se systémem, kde jedním stiskem splachování spustíte a dalším zastavíte, anebo si pořídíte takový, kde je dvojí možnost splachování. Ten je modernější a také výhodnější. Větší tlačítko splachuje větší množství vody, a to menších rozměrů jen poloviční dávku. Budete překvapeni, kolik vody při dlouhodobém užívání ušetříte.

Možná vás závěsné WC zaujalo, ale celá vaše rodina je poněkud větších rozměrů, a tak si lámete hlavu s tím, zda vás takový záchod vůbec unese. I v tomto případě jsou jakékoli obavy zbytečné. Závěsná WC mají nosnost až 400 kg, takže obavy rozhodně nejsou na místě. Navíc si můžete také zvolit polohu mísy. A to je nemalá výhoda. Ocení ji jak lidé od přírody vysocí, tak ti, kterým by vstávání z mísy mohlo činit potíže, tj. staří lidé a lidé nemocní či v rekonvalescenci.

Závěsné WC si mohou pořídit i lidé ve starých zástavbách, kteří provádějí rekonstrukci koupelny. Pravda, je to trochu složitější než v novostavbě, ale není to nemožné. Speciální typy jsou vyvinuty i pro rekonstruované koupelny v panelových domech. Nejlépe vám poradí instalatéři, který typ klozetu a nezbytného příslušenství pro vás bude nejlepší. Vidíte, že existují novinky, o kterých stojí za to přemýšlet.

Kategorie: Zařizujeme byt

Komentujte